تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی سم بوتولینیوم است که با فلج کردن عضله ناحیه مورد نظر را از کنترل خارج می کند و قدرت انقباض و انبساط را از عضله آن ناحیه می گیرد در نتیجه بی حرکت بودن عضله موجب صاف شدن خطوط ناشی از فعالیت عضلات خواهد شد. با تزریق بوتاکس می توان از حرکت کردن موقت عضلات صورت و در نتیجه ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت جلوگیری کرد و برای بازه زمانی طولانی تری جوان زیبا ماند. با ما همراه باشید چرا که دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت تهران ، می توانند در این زمینه شماره را راهنمایی نمایند.

 

تزریق بوتاکس در تهران - دکتر یحیوی

موارد کاربرد تزریق بوتاکس

ماهیچه ها برای فعالیت خود از اعصاب دستور دریافت می کنند و فرمان عصبی توسط ماده ای به نام استیل کولین به ماهیچه ها منتقل می گردد. مکانیزم اثر بوتاکس به این گونه است که از تولید استیل کولین جلوگیری می نماید و موقتا عصب ماهیچه را فلج می نماید و عضله دیگر منقبض نخواهد شد. از این روش جوانسازی می توان در موارد زیر استفاده کرد.

 • زیبایی
 • چین های پیشانی
 • رفع افتادگی مختصر پلک
 • چین و چروک گوشه ها و اطراف چشم
 • چروک عمودی پیشانی، بین ابروها و اطراف بینی
 • خط خنده
 • درمانی
 • تعریق بیش از حد زیر بغل یا کف دست یا پاها
 • گرفتگی مزمن عضلات
 • سردردهای مزمن میگرنی

مزایای تزریق بوتاکس

با استفاده از این روش همانند سایر روش های زیبایی و جوانسازی می توان به مزایای شگفتی دست پیدا کرد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. جوانسازی صورت
 2. روشی ایمن و موثر و با حداقل تهاجم
 3. دارای نتایج ظریف و طبیعی
 4. بدون داشتن دوران نقاهت

 

تزریق بوتاکس

 

آیا من داوطلب خوبی برای بوتاکس هستم ؟

درمان زیبایی بوتاکس مثل لیفت صورت مایع ، بی خطر و شاداب کننده چهره بوده و جوانسازی ، را برای شما به ارمغان می آورد. این درمان تزریقی ، برای حذف خطوط پنجه کلاغی ، خطوط خنده و دیگر خطوط ریز واقع بر روی صورت ، بسیار مناسب می باشد. داوطلبین درمان زیبایی بوتاکس ، مردان و زنانی هستند ، که به دنبال درمان و کاهش موقتی خطوط دینامیک و چین و چروک ها ، بر روی صورت خود می باشند. درمان زیبایی بوتاکس را می توان بعنوان یک روش پیشگیری از پیری صورت نیز مورد استفاده قرار داد.

البته لازم به ذکر است که افرادی که در شرایطی از قبیل دوران بارداری و شیردهی ، افراد مبتلا به اختلالات روانی ، افراد که دچار اختلالات انعقادی هستند ، افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند ،یا اشخاصی که دچار بیماری هستند که ماهیچه و اعصاب آن را تحت تاثیر قرار داده است نباید تزریق بوتاکس انجام دهند چرا که این پروسه ممکن است برای آن ها خطرآفرین باشد یا نتایج مورد نظر آن ها را به وجود نیاورد.

در صورتی که شما از شرایط زیر برخوردار هستید میتوانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی نسبت به انجام تزریق بوتاکس اقدام نمایید و نتایج بینظیر آن را مشاهده کنید.

 1. افراد دارای حداقل ۱۸ سال سن
 2. افراد دارای انتظارات منطقی از تزریق بوتاکس
 3. افراد دارای سلامت عمومی خوب

آگاهی از این موضوع که تزریق بوتاکس ، نمی تواند تمام علائم پیری در صورت از قبیل افتادگی پوست را درمان کند ، بسیار حائز اهمیت است. در مواردی از قبیل افتادگی پوست، بیماران می توانند از روندهایی از قبیل لیفت صورت بهره مند شوند. تزریق کردن بوتاکس قادر به بازیابی حجم صورت نیز نمی باشد. نورومدولاتورها بر روی ماهیچه های صورت کار می کنند و تاثیری بر روی چربی صورت بر جای نمی گذارند. اگر به بازیابی حجم چربی از دست رفته صورت خود علاقمند هستید ، می توانید ترکیبی از فیلرهای صورت یا فرایند انتقال چربی به صورت ، را به درمان بوتاکس خود اضافه کنید.

 

تزریق بوتاکس

 

در طول جلسه مشاوره در مورد چه موضوعاتی بحث می شود؟

در طول جلسه مشاوره ، شما و پزشک تان درباره نیازها و اهداف درمان ، به تفصیل گفتگو خواهید کرد. جراح تاریخچه پزشکی شما را بررسی کرده و گزینه های درمان ، را برای شما شرح می دهد. در نهایت تصمیم گیری در خصوص مناسب بودن این گزینه درمان ، برای شما اتخاذ می شود. در این جلسه شما از فرصت مطرح کردن کلیه سوالات و دغدغه های خود با پزشک ، برخوردار هستید.

نحوه انجام تزریق بوتاکس

ناحیه مورد نظر با حس کننده بی حس می شود سپس نقاط مورد نظر مشخص می شود و پزشک دوز معینی از بوتاکس را با سوزن های کوچک و یکبار مصرف در محل مورد نظر تزریق می نماید. زمانی که بوتاکس به لایه زیرین پوست تزریق می شود از حرکت عضلات دینامیک جلوگیری به عمل می آورد و بدون حرکت بودن عضلات باعث دیده نشدن چین و چروک آن منطقه از پوست خواهد شد. نتایج تزریق بین ۴ الی ۶ ماه ماندگار می باشد و باید طی زمان های معین برای ماندگاری بیشتر آن تکرار گردد.

 

تزریق بوتاکس

 

پیش از تزریق بوتاکس

 • در مورد سابقه پزشکی، مکمل های طبیعی و هر دارویی که مصرف می کنید. شرایط پزشکی، بیماری ها یا درمان های پوستی قبلی با پزشک معالج خود صادق و شفاف باشید.
 • همچنین اگر شیرده یا باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر سیگاری هستید یا مشکلات تنفسی، حساسیت به هر نوع دارو یا محصولات مراقبت از پوست دارید، حتماً در جلسه مشاوره مطرح کنید.
 • اگر داروها یا مکمل های رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ایبوپروفن، ادویل و الیو استفاده می کنید، یک هفته قبل از تزریق مصرف آن ها را قطع کنید تا کبودی ناشی از تزریق را به حداقل برسانید.
 • آماده بودن از نظر احساسی به همان اندازه آمادگی جسمی بسیار مهم است. اگر انتظارات واقع بینانه داشته باشید، تزریق بوتاکس می تواند نتایج رضایتمندی را به همراه داشته باشد.
 • تزریق بوتاکس اکثر اوقات برای بیماران خوب خواهد بود، اما موارد خاصی وجود دارد که نمی توان بوتاکس انجام داد.
 • اگر کمتر از ۱۸ سال دارید، عضلات به طور کامل رشد نکرده اند. آناتومی صورت قبل از تزریق کردن بوتاکس باید پایدار باشد.
 • اگر باردار یا شیرده هستید، اجازه بوتاکس کردن را ندارید. از نظر تئوری هیچ خطری وجود ندارد ، اما بهتر است از اینکه متاسف باشید ایمن بمانید.
 • وقتی از حالات صورت خود استفاده می کنید و خطوط جدیدی ایجاد نمی شود یا خطوط موجود بدتر نمی شوند ، بوتاکس برای شما مناسب نیست. بهترین افراد برای تزریق کسانی هستند که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند.
 • اگر مبتلا به هر گونه بیماری عضلانی عصبی هستید، داروهای خاصی مصرف می کنید، به ویژه آنتی بیوتیک هایی که آمینو گلیکوزید هستند، بوتاکس می تواند در این داروها تداخل ایجاد کند. دلیل منع مصرف داروهای خاص این است که می خواهیم این روش در نهایت ایمنی انجام شود.
 • متخصصان آموزش دیده و مجرب، همچنین دانش و مهارت گسترده در زمینه روش های تزریقی را انتخاب کنید. این بدان معنی است که نه تنها می توانند در مورد بهترین روش درمانی مشاوره دهند بلکه نتایج مورد نظر شما را نیز ارائه می دهند..
 • به دنبال تزریق بوتاکس ارزان نباشید. کیفیت نامناسب بوتاکس به این معنی که تزریق می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد..
 • پزشک هر آنچه را که باید در مورد درمان بدانید به شما می گوید ، بنابراین در پرسیدن تردید نکنید و مراقبت های لازم را دنبال کنید.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتاکس سیگنال های عصبی و انقباضات عضلانی را موقتا فلج می کند و باعث بهبود چین و چروک در اطراف چشم و بین ابرو می شود. همچنین می تواند با جلوگیری از انقباض عضلات صورت، ایجاد خطوط جدید را به تاخیر بیاندازد. تزریق بوتاکس کم تهاجمی است و نیازی به برش یا بیهوشی عمومی ندارد. اگر نگران درد و ناراحتی هستید، بی حسی موضعی را می توان استفاده کرد. ماندگاری بوتاکس بسته به نوع تزریق متفاوت است اما بطور معمول سه تا دوازده ماه طول می کشد. نتیجه بوتاکس ۳ تا ۶ ماه باقی خواهد بود.

با بازگشت آرام عملکرد عضلات با گذشت زمان و روند طبیعی افزایش سن، خطوط و چین و چروک ها ظاهر می شوند و باید دوباره تزریق انجام شود. سطح بهبود ظاهر چین و چروک پس از تزریق می تواند در بیماران متفاوت باشد. بعضی از افراد به بوتاکس بهتر پاسخ می دهند. گاهی اوقات پیشرفت کمی وجود دارد و ممکن است شکل دیگری از درمان توصیه شود. هزینه تزریق بوتاکس بسته به محل و مقدار تزریق متفاوت است و به آناتومی صورت بیمار بستگی دارد.

کاهش ظاهر چین و چروک صورت رایج ترین دلیل استفاده پزشکان از بوتاکس است. اما بوتاکس می تواند به درمان سایر بیماری ها همچون تعریق شدید زیربغل (هایپرهیدروز) بپردازد.

 

تزریق بوتاکس

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • بعد از بوتاکس کردن از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر خوداری نمایید.
 • همان روز تزریق از انجام فعالیت ورزشی خودداری نمایید.
 • تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از خوابیدن خودداری نمایید.
 • از شستن صورت با آب گرم خودداری نمایید.
 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا ۲ هفته اجتناب نمایید.
 • برای تسریع در کاهش تورم بعد از تزریق بوتاکس می توانید از کمپرس سرد استفاده نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها