پروتز چانه

پروتز چانه به منظور افزایش حجم چانه و تغییر فرم آن انجام می شود تا توازن میان اجزای صورت ایجاد شود. این جراحی در اصلاح وضعیت فک ، تاثیر بسزایی دارد و تغییراتی در ظاهر فرد بوجود می آورد. دکتر شهریار یحیوی  بهترین جراح پلاستیک و زیبایی صورت در تهران ، بواسطه تجربه فراوان در این زمینه ، قادر است آنچه را که می خواهید برایتان خلق سازد.

 

پروتز چانه در تهران - دکتر یحیوی

 

کاندیدای مناسب ایمپلنت چانه

افرادی که دارای چانه های کوچک هستند ، از طریق جراحی پروتز می توانند ایرادات آن را برطرف سازند تا در میان اجزای صورت هارمونی بیشتری ایجاد می شود. این امر در افزایش جذابیت چهره فرد بسیار تأثیر گذار خواهد بود. زیبایی چهره به دنبال هماهنگی چانه با دیگر اعضای صورت ، حاصل می شود. اگر از نیمرخ به چهره فرد نگاه کنیم ، چانه باید کمی از لب پایین عقب تر قرار گرفته باشد تا توازن لازم برقرار گردد. برای انجام عمل پروتز چانه در تهران ، مراجعه به یک جراح متخصص بسیار حائز اهمیت است ؛ زیرا او با دانش و تجربه خود قادر خواهد بود نتایج مطلوب را برای شما عزیزان حاصل نماید. به طور کلی کسانی که کانیدای انجام ایمپلنت چانه در تهران هستند باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 • افرادی که چانه هایشان از حالت عادی ، عقب تر قرار گرفته است.
 • اشخاصی که چانه های نوک تیز و مربعی شکل دارند.
 • افرادی که گردن فربه و گوشت آلودی دارند.
 • کسانی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند.

پروتز چانه چیست ؟

امروزه جهت بزرگ کردن و حجم دادن به چانه از پروتز استفاده می شود و بهترین جراح ایمپلنت چانه تهران با قرار دادن آن در محل مورد نظر، ایرادات ظاهری چانه را اصلاح می کند.پروتزها ، ساختارهای سیلیکونی هستند که جراح آن ها را فرم داده و در محل مورد نظر جایگذاری می کند. این ساختارهای سیلیکونی در شکل و اندازه های مختلف موجود می باشند؛ از این رو هر شخص با توجه به عیوب چانه خود، می تواند پروتز مناسب را انتخاب نماید. پروتزهای از جنس سیلیکون ، بعد از قرارگیری ظاهر بسیار طبیعی را برای چانه و صورت فرد ایجاد می کند. جراحی کاشت پروتز چانه در تهران در گذشته به این صورت انجام می شد که جراح استخوان چانه را برش داده و با پیچ یا صفحه مخصوص آن را به سمت جلو می کشید. البته امروزه این روش دیگر کاربردی ندارد.

هدف از انجام پروتز چانه

 1. بهبود بخشیدن هارمونی و هماهنگی اجزای صورت با یکدیگر و زاویه دادن به چانه
 2. اصلاح تو رفتگی چانه
 3. بهبود کانتورینگ زاویه فک

 

پروتز چانه در تهران - دکتر یحیوی

 

اقدامات لازم پیش از عمل

به منظور جلوگیری از وقوع عارضه حین یا پس از عمل ، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • ۶ ساعت پیش از پروسه پروتز چانه ، خوردن و آشامیدن را متوقف سازید.
 • حداقل ۲ هقته پیش از موعد جراحی ، داروهای رقیق کننده خون را مصرف نکنید.
 • ۴ هفته قبل از عمل ، سیگار و استعمال دخانیات را ترک کنید.
 • از ۵ الی ۷ روز قبل ، از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

مزایا ی جراحی کاشت ایمپلنت چانه در تهران

 • تقارن و تناسب چهره :

یکی از بزرگترین فواید پروتز چانه تقارن و تناسب چهره می باشد. این جراحی می تواند با بزرگ گردن چانه ، به فرد نیمرخی زیبا را هدیه دهد. عمل کاشت پروتز در چانه می تواند با عمل بینی نیز به طور همزمان انجام شود و کل چهره تناسب و هماهنگی مورد نظر را پیدا کند. اگر شخص بینی بزرگی دارد در این صورت باید به صورت ویژه برای آن وقت گذاشت و آن را به طور جداگانه ای جراحی کرد. در موارد دیگر برای ایجاد تقارن در چهره شخص لازم می باشد عملی برعکس ایمپلنت چانه روی چهره فرد انجام شود. در صورت کوچک بودن بیش از حد بینی اشخاص ، پزشک برای ایجاد تقارن روی چهره افراد ، علت را برجسته و بزرگ بودن بیش از حد چانه می داند و برای برقراری تقارن به کاهش سایز چانه اقدام می کند. در حین عمل کوچک کردن چانه ، معمولا به حذف و تراش دادن قسمتی از استخوان چانه پرداخته می شود.

 • پروتز چانه یک جراحی بسیار ساده و آسان می باشد :

این پروسه در قیاس با جراحی های زیبایی دیگر فک و صورت ، عملی بسیار راحت می باشد که به صورت سرپایی انجام شده و بیمار طی آن بی حسی موضعی دریافت کرده یا بیهوش می شود. مدت زمان این جراحی کمتر از ۲ ساعت طول می کشد.

 • انتخاب پروتز ها می تواند سفارشی باشد :

شکل ها و اندازه های مختلفی از پروتز چانه وجود دارد و به پزشک کمک می کند تا پروتزی که مناسب چهره فرد باشد و نتیجه مناسبی را ارائه دهد ، انتخاب کند. اکثر پروتزها سیلیکونی هستند ولی در صورتی که شخص تمایلی به جنس و ظاهر سیلیکون نداشته باشند ، گزینه های دیگری نیز در دسترس است که بیمار می تواند طبق سلیقه خود سفارش دهد.

دو ماه بعد از جراحی زیبایی بینی و پروتز چانه در تهران

 

نحوه انجام جراحی پروتز چانه

عمل کاشت پروتز در چانه  در تهران ، یک پروسه سرپایی محسوب می شود. پیش از شروع جراحی ، فرد تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد. منظور از بیهوشی عمومی این است که شخص در طول عمل به طور کامل به خواب فرو می رود. در بی حسی موضعی تنها ناحیه مورد نظر برای جراحی بی حس می شود ؛ یعنی شما در طول عمل هوشیار هستید اما دردی احساس نمی کنید.

نوع بیهوشی با توجه به تشخیص جراح زیبایی انتخاب می شود. در قدم بعدی، جراح پلاستیک یک برش زیر چانه یا درون دهان ایجاد می کند. سپس از همین طریق ، فضایی را برای قرار دادن ایمپلنت فراهم کرده و آن را در میان استخوان های چانه قرار می دهد. عمل پروتز چانه به تنهایی حدود یک ساعت زمان می برد. چنانچه فرد در کنار این پروسه ، تحت جراحی های دیگری نیز قرار گیرد ، مشخصاً زمان بیشتری در اتاق عمل باقی می ماند.

در پایان ، برش ها با استفاده از نخ بخیه بسته می شوند و بر روی آن ها پانسمان قرار می گیرد. در صورت لزوم ، جراح برای حاصل شدن زیبایی بیشتر و هماهنگ شدن بهتر اجزای صورت ، در کنار عمل پروتز چانه در تهران ، عمل جراحی بینی را نیز پیشنهاد می کند.

 

پروتز چانه در تهران - دکتر یحیوی

 

برش های جراحی پروتز چانه

براش قرار دادن پروتز ها در چانه به طور کلی دو روش وجود دارد که جراح زیبایی فک و صورت بر اساس میزان مشکلات بیمار و وضعیت او یکی از آن ها را انتخاب می کند. این دو روش را در ادامه توضیح خواهیم داد:

 • برش های داخل دهانی : در این تکنیک ، برشی در داخل دهان ، یعنی در ناحیه ای از لب پایین که به لثه متصل می باشد به وجود می آید. در این تکنیک ، زخم ناشی از عمل جراحی قابل رویت نمی باشد اما کارگذاری پروتز ، دشوار تر بوده و احتمال بروز عفونت نیز در آن بسیار زیاد تر می باشد.
 • برش زیر چانه : روش دیگری که برای قرار دهی ایمپلنت ها وجود دارد ، ایجاد برش خارجی است. در این تکنیک ، یک برش ظریف در ناحیه چین زیر چانه بیمار ایجاد می شود ، در نتیجه قرار دادن پروتز برای دکتر به آسانی میسر بوده و قاعدتا تعبیه آن ، دقیق تر خواهد بود. در این تکنیک ، جای برش های ایجاد شده برای قرار دهی ایمپلنت ها بعد از عمل جراحی قابل مشاهده خواهد بود ، اما با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی و به مرور زمان تا حد بسیار زیادی از بین می رود.

دوره ریکاوری کاشت ایمپلنت در چانه

اکثر افراد ، با گذشت ۷ روز از جراحی ، می توانند مجدداً به محل کار خود بازگردند و فعالیت های روزانه را از سر بگیرند. درد ناشی از پروتز چانه خفیف بوده و با مصرف داروهای مسکن قابل کنترل می باشد. جهت کاهش درد ، از کمپرس یخ نیز می توانید استفاده کنید. حداقل به مدت ۱ الی ۲ هفته ، نباید به روی صورت بخوابید. بهتر است هنگام استراحت ، ۲ بالش زیر سر خود قرار دهید. این عمل به کاهش ورم و بهبود برش های جراحی کمک می کند. جراح زیبایی پیشنهاد می کند که در ۲ روز اول ، غذاهای آبکی مانند سوپ را مصرف کنید. برای ادامه دادن تمرینات ورزشی پر تحرک و پر فشار خود ، باید ۳ الی ۴ هفته از جراحی ایمپلنت چانه گذشته باشد.

 

 

عوارض عمل ایمپلنت چانه

تمام جراحی ها ، اعم از زیبایی و درمانی، عوارضی را در پی دارند و کاملاً امری طبیعی است. از جمله عارضه هایی که احتمال دارد بعد از پروتز چانه بروز پیدا کنند عبارتند از: عفونت، هماتوم، جا به جایی پروتز، بر جای ماندن اسکار و اثرات جانبی مربوط داروی بیهوشی. البته با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک و کاشت ایمپلنت در چانه با تجربه و کارآزموده در تهران ریسک بروز عوارض ذکر شده بسیار کاهش می یابد و نتیجه ای رضایت بخش را برایتان به ارمغان می آورد.

چه کارکنیم به عوارض عمل پروتز چانه دچار نشویم؟

با دانستن عوارضی که انجام این پروسه به دنبال دارد ممکن است برخی از افراد از انجام آن خودداری کنند. اما باید بگویم عوارضی که نام برده شد برای تمامی افراد به وجود نمی آید. عوارضی مانند کبودی و تورم که بر اثر واکنش طبیعی بدن رخ می دهد اما عوارضی مانند عفونت ، هماتوم یا جا به جایی پروتز مواردی هستند که بنا بر دو دلیل به وجود می آیند. دلیل اول عدم انتخاب یک جراح پروتز چانه خوب در تهران یا شهر محل زندگی بیمار است و دلیل دوم رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از عمل می باشد. با انتخاب یک پزشک مجرب و همچنین رعایت نکات مراقبتی می توان از به وجود آمدن عوارض جانبی جلوگیری کرد.

انتخاب اندازه پروتز چانه

برای انتخاب چنین موردی بهتر است با با یک متخصص کاشت ایمپلنت چانه مجرب و متبحر مشورت کنید. چرا که این شخص قادر است فاکتور های مختلفی مانند ساختار و تناسبات صورت ، سابقه پزشکی و نتایج مورد نظر را در نظربگیرند تا راه حلی سفارشی برای شما ارائه دهند.

در چه مواردی بعد از عمل باید به پزشک مراجعه کنیم؟

چنانچه بعد از انجام عمل جراحی و در طول دوران نقاهت با علائمی مانند تب ، ورم و درد غیر طبیعی مواجه شدید باید حتما به یک دکتر عمل چانه خوب در تهران مراجعه نمایید. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات بهتر است در جلسات ویزیت بعد از عمل که از سوی پزشک تعیین می شوند ، حضور پیدا کنید تا ایشان از روند بهبودی شما آگاه شود و در صورت نیاز نکات مراقبتی دیگری را به شما گوش زد کند. همچنین در صورت مشاهده مورد غیر طبیعی از وخیم تر شدن وضعیت شما جلوگیری کند.

تغذیه در روز های ابتدایی بعد از پروتز چانه

وعده غذایی در روز های ابتدایی بعد از عمل بسیار مهم و حساس می باشد. برای اینکه فشاری به فک خود وارد نکنید و همچنین از باز و بسته شدن دهان خود جلوگیری کنید ، باید غذایی که در روز های ابتدایی مصرف می کنید سبک باشند تا جویدن را به حداقل سطح خود برسانند. لب پایین بعد از پروسیجر تا چند روز بی حس خواهد بود ، از همین رو در زمان خوردن غذا باید با دقت دمای آن را کنترل کنید تا دچار سوختگی نشوید. خوردن در روز های نخست بعد از عمل ، تجربه متفاوتی را برای شما رقم می زند چون فعالیت ماهیچه های لب به طور موقتی تغییر می کند. اما با گذشت زمان ، همه چیز به حالت طبیعی باز می گردد. اگر پروتز از طریق دهان در داخل چانه قرار داده شده باشد ، بیمار باید مراقبت باشد که بخیه های داخل لب بالا ، دچار آسیب دیدگی نشود.

 

پروتز چانه در تهران - دکتر یحیوی

 

فرق میان پروتز چانه ، فیلر و گرافت چربی

کاشت پروتز در داخل چانه ، تنها راه برای بزرگ کردن و برجسته کردن ناحیه فک و چانه نمی باشد و شما به عنوان یک زیباجو می توانید از تکنیک های مختلفی مانند فیلر ، گرافت چربی و غیره استفاده کنید. اما ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که چه تفاوتی میان این روش ها و کاشت ایمپلنت چانه وجود دارد؟

در این خصوص باید بگویم در رویکرد تزریق فیلر های درمال یا پوستی ، هیالورونیک اسید و دیگر مواد اینچنینی درست به زیر پوست شما تزریق خواهد شد و باعث حجم دهی به صورت شما می شوند. فیلر ها می توانند ظاهر یک چانه کوچک را بهبود ببخشند و باعث جوانسازی ناحیه اطراف چانه شوند. این نوع روش درمانی غیرتهاجمی بوده اما پس از گذشت مدتی تاثیر آن از بین خواهد رفت و نتایج به حالت اول باز خواهند گشت ، پس در مقایسه با نتایج پروتز چانه نتایجی موقتی دارند.

تزریق کردن چربی نیز یکی دیگر از روش های اصلاح فرم چانه می باشد. بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران در ابتدا باید پروسه لیپوساکشن را انجام دهد و سپس بعد از آماده سازی چربی مورد استفاده ، چربی را به چانه تزریق کند. این پروسه نسبت به روش تزریق فیلر دارای نتایج ماندگار تری است ، اما باز هم نتیجه آن بعد از گذشت مدت زمان معینی از بین خواهد رفت. در چنین حالتی نیاز است تا بعد از گذشت چند ماه دوباره تحت این رویکرد قرار بگیرد و یا برای رسیدن به یک نتیجه دائمی از جراحی پروتز چانه استفاده شود.

هزینه پروتز چانه در تهران

چندین فاکتور در تعیین هزینه عمل مؤثر هستند. حق الزحمه جراح ، نوع پروتزهای های مورد استفاده ، دارو و تجهیزات پزشکی و دشواری پروسه از جمله مواردی هستند که هنگام تعیین مبلغ نهایی جراحی ، مد نظر قرار گرفته می شوند. برای کسب اطلاع دقیق از هزینه ، بهتر است به متخصص مورد نظر مراجعه کنید. او پس از معاینه و بررسی جوانب مختلف عمل ، مبلغ پرداختی را به شما اعلام می کند.

سخن پایانی

نتیجه انجام عمل کاشت ایمپلنت در چانه در تهران کاملاً طبیعی و پایدار می باشد. به طور کلی هدف از انجام پروتز متعادل سازی اجزای چهره با چانه و زیباسازی چهره فرد انجام می شود. قابل ذکر است که نتیجه نهایی جراحی پروتز چانه در تهران را باید حدوداً ۶ هفته بعد از عمل مشاهده نمود. داشتن ورم بعد از کاشت پروتز طبیعی می باشد و بعد از مدت کوتاهی بر طرف خواهد شد. فرد برای تسریع در روند بهبودی باید مراقبت های بعد از عمل کاشت پروتز در چانه را جدی بگیرد ؛ چرا که در نتیجه نهایی تأثیر بسزایی دارند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها