مراقبتهای بعد از تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی می باشد و به این خاطر که فیلر تزریق شده از خود بدن فرد گرفته می شود با بدن سازگار می شود و عوارضی را به همراه دارد و افراد برای کسب نتایج مطلوب باید مراقبتهای بعد از تزریق چربی را جدی بگیرند. ما در این مقاله از سایت دکتر شهریار یحیوی بهترین دکتر تزریق کردن چربی در تهران در مورد مراقبتهای بعد از تزریق چربی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که با انجام یکسری اقدامات در روند بهبودی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

مراقبتهای بعد از تزریق چربی چیست ؟

 • داشتن تورم و کبودی و مختصری ناراحتی و درد در محل تزریق و یا محل برداشت چربی طبیعی است و ظرف چند روز تا چند هفته بر طرف می شود.
 • استفاده از مسکن که پزشک تجویز کرده است برای تسکین درد موردی ندارد.
 • زمان خوابیدن ورم تزریق چربی به تدریج خواهد بود و افراد می توانند از کیسه یخ برای کاهش ورم و کبودی تا سه روز بعد از تزریق چربی استفاده نمایید.
 • برای کاهش تورم تا دوشب بعد از تزریق به پشت و با قرار دادن یک بالشت اضافی سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
 • ممکن است دو طرف صورت تقارن نداشته باشد و یک سمت نسبت به طرف دیگر بیشتر تورم داشته باشد که طبیعی است و در روزهای آتی بهبود یافته و یکدست می شود.
 • مصرف سدیم را برای کاهش تورم و رعایت مراقبتهای بعد از تزریق چربی حتی المکان به حداقل برسانید.
 • از انجام فعالیتهای سنگین و خم شدن به مدت طولانی که ممکن است باعث بیشتر شدن تورم شود خودداری شود.
 • کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت بلامانع است.در صورت تجویز آنتی بیوتیک موضعی و خوراکی و یا هر داروی دیگری که پزشک تجویز نموده ،طبق دستور عمل کنید.
 • گاهی تزریق چربی زیر چشم می تواند موجب برجستگی یا برجستگیهای غیر طبیعی یا حساسیت در منطقه تزریق شود که بعد از مدتی برطرف می شود.

 

مراقبتهای بعد از تزریق چربی

 

نحوه خوابیدن بعد از تزریق کردن چربی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکات مراقبت های بعد از تزریق چربی نحوه استراحت کردن درست می باشد. چرا که در زمان خواب و استراحت هیچ فردی بر روی حرکات خود تسلطی ندارد و همین موضوع می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به وجود آورد. از سویی دیگر بدن برای سازگاری پیدا کردن با تغییرات جدید خود نیاز به انرژی بسیار زیادی دارد که این انرژی از طریق خوابیدن و استراحت کردن تامین  می شود. از همین رو لازم است تا نکات مراقبتی مربوط به این مورد را بدانیم تا با رعایت کردن آن ها از بروز عوارض و مشکلات کوچک و بزرگ جلوگیری کرد.

 •  موقعیت خواب : اگرچه توصیه‌ های هر پزشک ممکن است متفاوت باشند ، اما اغلب پزشکان توصیه می ‌کنند که در ایام اولیه پس از تزریق ، نخوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان می تواند تا حد بسیار زیادی به کاهش تورم کمک کند. چرا که با این کار فشار بر منطقه ‌های تزریق شده کاهش می یابد و تورم نیز از بین می رود.
 •  استراحت: استراحت و جلوگیری از فعالیت‌ های شدید و ورزشی در دوران بهبودی بسیار مهم است. پزشک شما ممکن است توصیه کند تا تا چند هفته اولین مراحل بهبودی، فعالیت‌های ورزشی را محدود کنید.
 • استفاده از لباس‌های فشاری: ممکن است پزشک شما به شما توصیه کند که از لباس ‌های فشاری استفاده کنید تا به بهبودی بدن کمک کنید.
 •  سرتان را بالا تر از بدن خود قرار دهید : با این کار جریان خون بهبود پیدا کرده و از بروز خونریزی و کبودی جلوگیری می کند.

یادآور می ‌شویم که این توصیه‌ ها عمومی هستند و بهتر است هر گونه سوال یا ابهامی را با پزشک خود مطرح کنید. همچنین، پیشنهاد می ‌شود که دوره بهبودی و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی را با دقت دنبال کنید تا نتایج بهتری داشته باشید.

نتیجه رعایت مراقبتهای بعد از تزریق چربی

تزریق چربی بر خلاف تزریق فیلرهای مصنوعی می تواند ماندگار و دائمی باشد و تا یکسال بعد از تزریق ، تغییرات در منطقه تزریق ادامه دارد و امکان دارد تورم تا شش ماه بعد از تزریق ادامه داشته باشد. در صورت نیاز روتوش تزریق چربی بعد از یک سال بنا بر صلاحدید پزشک انجام می گیرد و می توان از چربی تازه که باید دوباره برداشته شود یا چربی فریز شده سری قبل استفاده کرد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها