لیفت سانترال لب

با دیدن یک زیبایی، واکنش چشمی شما به دیدن آن ، به شکل لبخند بر روی لب هایتان ظاهر می شود. لب های زیبا، ما را برای تجربه چندباره لبخند زدن جسور تر می کنند. خوشبختانه، امروزه روش های زیبایی متعددی به پشتوانه پیشرفت علم معرفی شده اند که هدف ارتقا دادن زیبایی چهره را دنبال می کنند. لیفت سانترال لب یکی از این عملیات است که دارای تنوع زیادی بوده و امروز قصد داریم مجموعه گردآوری شده از توضیحات جامع دکتر شهریار یحیوی بهترین متخصص زیبایی صورت و بینی در تهران در خصوص یکی از این روش ها تحت عنوان لیفت لب سانترال را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

مزایای لیفت سانترال لب

عمل لیفت لب بالا یکی از تکنیک های کم تهاجمی به منظور افزایش حجم لب و همچنین زیبایی چهره مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل زیبایی بنا بر دلایلی که در ادامه ذکر خواهند شد ، طرفداران بسیار زیادی دارد. این دلایل عبارت ند از :

 • تاثیر گذاری مثبت در جوانسازی لب ها
 • نمایان ساختن دندان های بالایی به مقدار بسیار کم و خوش حالت
 • بهبود چین و چروک میان بینی و لب
 • افزایش زاویه لب و بینی و ایجاد ظاهری زیبا و جذاب چرا که آناتومی لب و بینی تاثیر بسیار شگفتی در زیبایی هر فردی دارد.
 • افزایش برجستگی لب ها به خصوص در کسانی که فک بالایی آن ها نسبت به فک پایین عقب تر می باشد.

انواع جراحی های لب

جراحی لب که با هدف بالا کشیدن و اصلاح طول لب بالا انجام می شود، مشکلات ظاهری را که در طول زمان در پوست پایه لب بالا در اثر از دست رفتگی حالت ارتجاعی و تغییر در شکل و طول آن بوجود آمده است درمان می کند. افزایش طول لب، دندان های بالا را پوشش داده و از جذابیت صورت می کاهد. با استفاده از جراحی های لب بالا، این افزایش طول درمان شده و جوانی و جذابیت در ناحیه لب ها در صورت بازیابی می شود. برخی از جراحی های لیفت لب شامل موارد زیر می باشد:

 • لیفت سانترال لب
 • جراحی پروتز لب
 • جراحی سابنازال لب
 • لیفت لب ایتالیایی
 • لیفت گوشه های لب
 • جراحی جوانسازی لب
 • جراحی افزایش ورمیلون

لیفت سانترال لب چیست ؟

عمل لیفتینگ سانترال لب عملیاتی است که با روش های جراحی، علائم پیری صورت را از طریق جوانسازی شکل ظاهری لب بالا بهبود می بخشد. پیری صورت باعث می شود که طول لب بالا به طور کامل دندان های بالایی را پوشش دهد. بعلاوه، پیری صورت، گوشه های لب را به سمت پایین متمایل کرده و خطوطی را در اطراف لب ها شکل می دهد. با لیفت سانترال لب، فاصله پوست بین لب بالا و بخش قرمز رنگ لب ( ورمیلون ) و بینی کوتاه تر می شود. در این فرایند یک برش ۱ تا ۳ میلی متری ایجاد می شود و ورمیلون بیشتری از لب بالا نمایان شده و همین امر باعث کاهش افتادگی گوشه لب ها می شود. نتیجه نهایی، لب هایی هستند که به واسطه ایجاد تنها یک برش پنهان شده در چین های طبیعی زیر بینی، جوان تر و جذاب تر می باشند.

آیا من داوطلب خوبی برای لیفت سانترال لب هستم؟

افرادی که درگیر تاثیرات آشکار پیری در صورت، خصوصاً در ناحیه لب ها شده اند، می توانند از مزایای لیفت سنترال لب بهره مند شوند. داوطلبین ایده آل لیفت لب اغلب افرادی هستند که طول لب بالای آنها بیش از ۲۰ میلی متر باشد و فاصله بلند بین لب بالا و بینی دندان های بالای آنها را پوشش داده باشد.

اقدامات قبل از لیفت سانترال لب در تهران

فرایند آمادگی برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت لب شامل شرکت در جلسه مشاوره برای بحث درباره سلامت و سبک زندگی بیمار و انتظارات او از جراحی می باشد. پزشک در طول این جلسه، درصد پیری لب و صورت و کیفیت پوست و سلامت عمومی بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد. برای تضمین تحقق بهترین نتایج از پروسیجر لیفت سانترال لب در تهران ، درباره موضوعات زیر با پزشک گفتگو کنید:

 • انتظارات و خواسته هایی که از جراحی دارید.
 • حساسیت های دارویی، وضعیت پزشکی و درمان هایی که تحت آنها قرار گرفته اید.
 • داروهایی از قبیل رقیق کننده های خون، مکمل های گیاهی و سایر داروهایی که در حال حاضر مورد استفاده می دهید.
 • جراحی هایی که قبلاً در صورت انجام داده اید.

در طول این جلسه، پزشک درباره روش های مختلف لیفت لب و سایر عملیات جوانسازی با شما صحبت می کند. وی تناسبات صورت یا آنتروپوموتری این اندام را ارزیابی کرده و آن را از ابعاد مختلف بررسی می کند. عکس هایی از صورت شما گرفته می شود و گزینه های مربوط به پروسیجرهای مختلف لیفت لب و اهداف طرح درمان مورد بحث قرار می گیرد. سپس در مرحله آخر اقدامات قبل از جراحی لیفت سانترال لب، درباره نتایج مورد انتظار و فاکتورهای خطر بالقوه نیز صحبت می شود.

دو سال بعد از جراحی بینی ، پروتز چانه و لیفت سانترال لب

 

 

لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

جراحی سانترال لب، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و کمتر از یک ساعت طول می کشد. به این ترتیب، بیمار در طول جراحی، هیچ دردی را احساس نمی کند. جراحی با یک برش ظریف که مستقیماً در زیر بینی ایجاد می شود آغاز می گردد. ارتفاع اضافی پوست برداشته می شود. عضلات لب دست نخورده باقی می مانند. سپس برش بسته می شود و به مرور زمان در چین طبیعی زیر بینی پنهان می شود. نتیجه به دست آمده، یک لب بالای جوان تر با شکلی حجیم تر در ناحیه ورمیلون می باشد. علت حجیم تر شدن این ناحیه، چرخش آن به سمت بیرون است.

پروسیجری که افتادگی گوشه لب ها را درمان می کند اغلب به صورت ترکیبی با لیفت سانترال لب با ایجاد برش های کوچک مضاعف در گوشه دهان در محل اتصال پوست با بخش قرمز لب یا ورمیلون انجام می شود. بالا کشیدن گوشه لب ها باعث قرار گرفتن آنها در یک پوزیشن بهتر شده و در نتیجه جوانسازی صورت ارتقا پیدا می کند.

مقایسه لیفت سانترال لب با تزریق فیلر

لیفت لب یک روش بسیار جذاب تر در مقایسه با تزریق فیلر به لب می باشد چراکه در لیفت لب، نتیجه به دست آمده دائمی بوده و نیازی به مراجعات بعدی برای تمدید نتیجه حاصله نمی باشد. تزریق فیلر نمی تواند بعنوان یک راهکار خوب برای بهبود ارتفاع عمودی لب محسوب شود. تزریق فیلر باعث افزایش حجم لب ها می شود ولی طول فیلتروم یا بوسه گاه لب را کاهش نمی دهد. لیفت لب بر خلاف فیلرها پوستی که نتیجه موقتی را بر جای می گذراند و لبی شبیه به منقار اردک را بوجود می آورند، نتیجه ای دائمی را به وجود می آورد که شکلی کاملاً طبیعی دارد.

عوارض جانبی لیفتینگ لب

 • واکنش های آلرژیک به بیهوشی
 • بهبود ضعیف زخم و اسکار
 • ایجاد برآمدگی های جزئی روی لب
 • نامتقارن بودن لب ها
 • تغییر در حس و حرکت لب ها

آیا می توان عمل لیفت سانترال لب را با روش های زیبایی دیگر ترکیب کرد؟

لیفت لب مثل هر فرایند زیبایی دیگر بهتر است به صورت سفارشی انجام شده و متناسب با نیازها و اهداف بیمار باشد. پروسیجرهای زیر را می توان در ترکیب با لیفت لب برای ارتقا دادن نتیجه حاصل از درمان انجام داد:

 • تزریق یا ترانسفر چربی پری اورال یک پروسیجر حداقل تهاجمی است که در آن چربی بدن خود بیمار در لب ها تزریق شده و لب هایی برجسته تر را خلق می کند. این یک گزینه طبیعی بوده و نتیجه دائمی را خلق می کند.
 • درمان یا گرافتینگ نانوفت پری اورال که یک فرایند حداقل تهاجمی بوده و با تاثیرات پیری با استفاده از چربی پالایش شده خود بیمار که حاوی تعداد زیادی از سلول های دارای توانایی بازتولید است بر هم کنش انجام می دهد.
 • فیلرهای پوستی لب که می توان آنها را برای ارتقاء بیشتر نتیجه لیفت سانترال لب مورد استفاده قرار داد.
 • صاف کردن لب با درمابراسیون، لیزر یا پیلینگ های شیمیاییی که می توان برای صاف کردن خطوط اطراف لب ها مورد استفاده قرار داد.

جراحی لیفت لب با دکتر یحیوی در تهران

 

آیا عمل سانترال لب اسکار بر جای می گذارد؟

پاسخ کوتاه به این سوال مثبت است. هر زمان که برشی بر روی پوست ایجاد می شود، جای زخمی از آن بر جای می ماند. این یکی از مکرر ترین سوالاتی است که توسط بیماران پرسیده می شود و علت آن این است که بیماران نگران بر جای ماندن جای زخم بر روی صورت هستند. البته، انتخاب یک جراح پلاستیک صورت با تجربه که قادر به استفاده از تکنیک های مدرن برای بستن زخم ها باشد در به حداقل رساندن اسکار بعد از جراحی لیفت سانترال لب در تهران ، بسیار حائز اهمیت است. در طول جراحی، پزشک می تواند برش را در طول انتهایی ترین بخش بینی پنهان کند. برش به گونه ای ایجاد می شود که از کانتورهای طبیعی کف بینی تبعیت می کند. وقتی فرایند بهبود تکمیل شد، این برش قابل رویت نخواهد بود.

در طول جلسه مشاوره اولیه، پزشک با بیمار درباره نتایج مطلوب جراحی و روند آن گفتگو می کند تا هر دو به یک نقطه توافق در خصوص مقدار پوستی که باید از بخش سفید لب برداشته شود، برسند. این مقدار در حدود چهار تا شش میلی متر می باشد ولی همین مقدار اندک می تواند یک تغییر قابل ملاحظه را در بیمار ایجاد کرده و چهره او را جوان تر نشان دهد. در طول عمل لیفت سانترال لب در تهران ، پزشک از ابزار اندازه گیری ریز به نام کالیپر برای اندازهگیری دقیق مقدار پوستی که قرار است برداشته شود استفاده می کند.

برخی بیماران دارای بخش نامتقارن در بخش قرمز لب می باشند و لیفت لب می تواند به عنوان یک راه چاره، مقدار بافتی که باید از یک طرف لب در مقایسه با طرف دیگر، بیشتر برداشته شود مشخص کند.

جراحی لیفت سانترال لب چقدر طول می کشد؟

لیفت لب یک پروسیجر نسبتاً ساده است که تقریباً ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد. این جراحی در مطب با استفاده از بی حسی موضعی قابل اجرا است. لیفت سانترال لب به صورت یک پروسیجر زیبایی، به طور همزمان با سایر روند های جراحی قابل اجرا می باشد.

آیا لیفت لب بی خطر است؟

لیفت سانترال لب یک فرایند حداقل تهاجمی است که خطر بسیار کمی را به همراه دارد. زمان ریکاوری بعد از عمل بسیار کوتاه بوده و در یک زمان بسیار کوتاه بیمار می تواند صاحب لب هایی جوان و جذاب شود. اسکار بر جای مانده از این فرایند، به دلیل پنهان شدن در چین طبیعی زیر بینی، اصلاً قابل رویت نمی باشد.

هزینه و قیمت لیفت سانترال لب در تهران سال ۱۴۰۲

محاسبه و برآورد قیمت این عمل به عوامل مختلفی نظیر ، نوع عمل انجام شده ، میزان تجربه ، تخصص و مهارت پزشک که رابطه مستقیمی با دستمزد او دارد ، موقعیت مکانی مطب ، دارو های استفاده شده در دوران پیش از عمل و بعد از آن و غیره بستگی دارد. علاوه بر آن ، ممکن است هنگام لیفت لب ، عمل های دیگری نیز نیاز باشد انجام پذیر که آن هم باعث افزایش هزینه های نهایی می شود. باید به این توجه شود که به دلیل اینکه این نوع عمل ها ، در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرند ، از سوی بیمه تحت پوشش قرار نمی گیرند و به همین منظور تمامی هزینه های این عمل را خود بیمار باید پرداخت کند.
چند عامل در قیمت و هزینه عمل لیفت سانترال لب در تهران موثر است که به اختصار می توان به روش انتخابی ، کلینیک ، نوع بیهوشی ، شهری که قصد دارید در آنجا عمل جراحی را انجام دهید اشاره کرد. قیمت این پروسه به تمامی این موارد بستگی دارد و باید به صورت دقیق آنچه که با وضعیت خودتان هم خوانی دارد را انتخاب کنید. البته توصیه می شود هزینه را در اولویت انتخاب های خود قرار ندهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها