قیمت جراحی بینی

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت جراحی بینی نقش دارند. جراحی بینی باهدف رفع ایرادات ظاهری بینی در عین حفظ عملکرد تنفسی بینی انجام می گیرد و امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و طرفداران آن روز به روز در حال افزایش است.

 

قیمت جراحی بینی

 

قیمت جراحی بینی بر چه اساس تعیین می شود ؟

برای داشتن جراحی دماغ موفق و مورد رضایت به تجربه و تخصص جراح بینی توجه بیشتری داشته باشد. جراح بینی هزینه عمل دماغ را بر اساس نوع و ساختار بینی و اقداماتی که باید انجام دهد جراحی دماغ با قیمت مناسب را بر اساس فاکتورهای گفته شده اعلام خواهد کرد. به طور کلی هزینه عمل بینی کاملا فردی و مختص به همان شخص می باشد نوع و ساختار بینی افراد با هم متفاوت است، همچنین میزان ایراد بینی و انتظار فرد از جراحی زیبایی دماغ ز فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

نتیجه جراحی زیبایی بینی به تجربه جراح بینی و کیفیت کار ایشان بستگی خواهد داشت که این ها فاکتورهایی برای افزایش یا کاهش هزینه عمل بینی می باشند. ویژگی بینی و چهره افراد با هم متفاوت است و این موضوع در جلسه مشاوره حضوری با جراح بینی مورد بررسی قرار می گیرد. جراح بینی با در نظر گرفتن موارد فوق و اینکه انتظار فرد از جراحی کردن دماغ چیست قیمت جراحی بینی را حدودی تخمین می زند و به فرد اعلام خواهد نمود.

هزینه های جانبی رینوپلاستی

 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه بیمارستان و تکنسین ها
 • داروهای استفاده شده
 • موارد تاثیر گذار بر مقدار تعرفه جراحی زیبایی بینی
 • محل زندگی
 • میزان پیچیدگی عمل
 • تخصص جراح

 

 

به عنوان مثال می توان گفت که چنانچه فرم بینی اگر فرم بینی احتیاج به تغییر زیادی نداشته باشد زمان بسیار کمتری در مقایسه با فردی که فرم بینی اش کامل تغییر می کند، صرف خواهد شد، در نتیجه قیمت جراحی بینی در تهران کمتر خواهد شد. افراد برای رسیدن به نتایج مطلوب و مورد رضایت باید به جراح بینی خوب و باتجربه مراجعه نمایند تا نتیجه دلخواه و بدون عارضه ای را برای خود ایجاد نمایند. تجربه و مهارت جراح بینی در هزینه عمل بینی تاثیر گذار می باشد، جراح زیبایی بینی با تجربه نسبت به جراح کم تجربه، هزینه بیشتری را مطالبه خواهد نمود.

عوامل موثر بر قیمت جراحی بینی

مهمترین فاکتورهایی که تاثیر مستقیمی بر هزینه عمل بینی دارند ، عبارتند از :

 • میزان مهارت و تجربه جراح بینی

یکی از عوامل موثر در دستمزد جراح ، میزان مهارت ، تجربه و سوابق کاری او می باشد. معمولا جراحی که سال های متوالی را به جراحی دماغ پرداخته ، با چالش هایی که ممکن است ، در هنگام عمل یا بعد از آن رخ دهد آشنایی کامل دارد و سوابق و تجربیات چندین ساله او ، قطعا بی تاثیر در دستمزد عمل بینی نیست.

 • ویژگی بینی و نوع آن

اولین و موثرترین عامل در تعیین قیمت عمل بینی ، بینی فرد مراجعه کننده می باشد. معمولا عمل دماغ های گوشتی که پوست ضخیم و غضروف ضعیفی دارند ، از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و همین امر سبب می شود ف هزینه این جراحی بیشتر از عمل بینی استخوانی باشد. یکی دیگر از جراحی های بینی دشوار عمل بینی ترمیمی می باشد ، که همین عامل سبب می شود هزینه جراحی ثانویه بینی ، از عمل بینی اولیه بیشتر باشد.

 

قیمت جراحی بینی

 

 • منطقه جغرافیایی

اینکه در کدام استان یا شهرستان ایران ، بینی خود را عمل کنید ، نقش مهمی در تعیین هزینه عمل بینی دارد. هزینه جراحی دماغ در تهران یا دیگر استان های بزرگ ، به هیچ وجه قابل مقایسه با قیمت این عمل در شهرستان های کوچک نیست. شهرهای بزرگی چون تهران ، به سبب برخورداری از امکانات بیشتر ، معمولا اولویت انتخاب ناحیه سکونت برای جراحان بینی خوب می باشند.

هزینه های قبل و بعد از رینوپلاستی

علاوه بر عوامل موثر بر تعیین قیمت جراحی بینی ، ممکن است نیاز باشد که قبل یا بعد از عمل زیبایی دماغ ، هزینه هایی را پرداخت کنید. این هزینه ها عبارتند از :

هزینه های قبل

 1. هزینه مشاوره رینوپلاستی ، در صورتی که رایگان نباشد.
 2. هزینه آزمایش خون
 3. هزینه عکسبرداری در آتلیه ( البته بعضی پزشکان عکسبرداری را در مطب انجام داده ، و نیاز به صرف هزینه عکسبرداری در آتلیه نمی باشد. )
 4. در صورت وجود مشکلات تنفسی در بینی ، هزینه آزمایشاتی چون سی تی اسکن

هزینه های بعد

معمولا به غیر از هزینه تهیه نسخه پزشک و چسب مخصوص بینی بعد از جراحی ، بیمار دیگر هزینه ای را متحمل نمی شود. مگر اینکه برای ویزیت های بعد از عمل بینی و تعویض چسب ، در صورت رایگان نبودن ، نیاز به صرف هزینه داشته باشد.

 

 

آیا بیمه های درمانی هزینه و قیمت جراحی بینی را تقبل می کنند ؟

هزینه های جراحی دماغ ، به ندرت توسط شرکت های بیمه درمانی تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که عمل بینی صرفا با هدف زیبایی انجام شود ، تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نمی گیرد و فرد برای برخورداری از هارمونی چهره و زیباتر شدن ، باید صفر تا صد هزینه جراحی کردن دماغ را خودش تقبل نماید.

البته در صورتی که عمل بینی جنبه درمانی داشته ، و برای رفع مشکلات تنفسی و یا انحراف یا شکستگی بینی انجام شود ، توسط برخی از شرکت های بیمه درمانی بیمار تحت پوشش قرار می گیرد ، که البته لازم است این شرایط به آن شرکت بیمه ثابت شود.

قیمت جراحی بینی گوشتی

همانطور که در مقاله عمل زیبایی بیینی گوشتی خواندید این عمل فرایندی است که در مقابل سایر عمل های جراحی به خصوص عمل دماغ استخوانی ، چالش بر انگیز تر بوده و تجربه بیشتری از  جراح معالج را می طلبد. بینی های گوشتی برخلاف نامی که دارند ، دارای چارچوب گوشتی نیستند بلکه ترکیبی از استخوان و غضروف می باشند که با پوستی بسیار ضخیم با غدد چربی بسیار زیاد پوشیده شده اند.

در این نوع بینی ها بافت غضروف ها بسیار ضعیف و سست بوده ، پره های بینی باز و پهن هستند و پوست بینی نیز همانطور که گفته شد ضخیم می باشد که تمامی این ویژگی ها باعث شده است خلق یک نتیجه ایده ال ، جذاب و زیبا در این نوع دماغ ها کمی دشوار تر و سخت از بینی های استخوانی باشد و جراح برای اعمال تغییرات از سطح مهارت ، تجربه و تخصص بالایی برخوردار باشد. با توجه به گفته های فوق می توانیم بگویم که عمل زیبایی بینی گوشتی هزینه بسیار بالاتری نسبت به بینی های استخوانی دارد. چرا که قیمت جراحی بینی گوشتی بر اساس میزان پیچیدگی عمل ، پیوند غضروف و گرافت گذاری ، تبحر پزشک و غیره تعیین می گردد.

از همین رو طبیعی است که یک جراح حاذق برای اعمال تغییرات مورد نظر بر روی بینی های گوشتی دستمزد بسیار زیادی را طلب کند. با وجود این عوامل باز هم نمی توان هزینه ثابت و معینی را برای انجام این پروسه زیبایی یا سایر عمل های جراحی تعیین کرد. بهتر است پیش از انجام هر کاری ابتدا یک جراح حاذق برای عمل زیبایی خود انتخاب کنید و با او در رابطه با هزینه نهایی عمل دماغ گوشتی صحبت کنید. به طور کلی توصیه می شود برای انتخاب یک پزشک هزینه را در اولویت خود قرار ندهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 آرا
Article Rating
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات