عوارض جراحی بینی

یکی از سوالاتی که بیشتر بیماران متقاضی جراحی بینی دارند این است که عوارض جراحی بینی چیست ؟ راهکار های که می توان انجام داد تا از وقوع آن ها جلوگیری کرد چه هستند؟  عمدتا مشکلاتی که بر اثر این پروسیجر به وجود می آید یا مربوط به زیبایی و ظاهر بینی یا مربوط به عملکرد تنفسی بینی و داخل بینی است. با این مقاله از سایت دکتر شهریار یحیوی بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی بینی در ایران همراه باشید تا با این مشکلات و راهکار های مقابله با آن آشنا شوید و خود را از بروز چنین عوارضی در امان نگه دارید.

 

عوارض جراحی بینی

 

در چه صورتی رینوپلاستی عوارض به همراه خواهد داشت ؟

ممکن است در بیمارانی که قبلا عمل دماغ را انجام داده اند عوارضی را مشاهده کرده باشید اگر با دقت به آن فکر یا نگاه کنیم می بینید که یک علت مشخصی داشته است.

 1. اولین علت به وجود آمدن عوارض جراحی بینی انجام این پروسیجر با بی دقتی توسط جراح بینی بی تجربه است.
 2. مورد دیگر اینکه فرد کاندیدای مناسبی برای آن نبوده به عنوان مثال فرد دارای بینی های گوشتی با پوست ضخیم بوده است.
 3. بیمار زمینه بروز عوارض را قبل از جراحی دماغ داشته است به عنوان مثال بیمار بعد از عمل بینی دچار مشکل تنفسی می گردد و وقتی علت آن مورد بررسی قرار می گیرد مشاهده می کنیم که یک بینی انحراف تیغه بینی شدید داشته است.
 4.  مورد دیگر اینکه فرد دچار آلرژی شدید بوده و نباید عمل دماغ انجام می داده یا برای بهبود آلرژی حین عمل بینی باید اقدامات لازم توسط جراح بینی صورت گیرد.

چگونه می توان عوارض جراحی بینی را به صفر یا حداقل ممکن رساند ؟

به طور کلی در شرایط ایده آل از قبیل موارد زیر جراحی زیبایی بینی عوارضی را به دنبال نخواهد داشت نمی توان گفت میزان عوارض در این شرایط صفراست ولی در این شرایط عوارض به حداقل ممکن خود خواهد رسید.

 • جراحی کردن دماغ توسط جراح بینی باتجربه انجام شود.
 • کاندیدای جراحی زیبایی دماغ مورد مناسبی باشد.
 • فرد دارای بیماری زمینه داخلی بینی نباشد.
 • بعد از معاینه مشخص شود که داخل بینی مشکل خاصی ندارد.
 • بینی از نوع خاص نباشد.

عوارض رینوپلاستی گوشتی

عوارضی جراحی بینی که عمدتاً مشاهده می کنیم مربوط به بینی های گوشتی است به دلیل اینکه دارای پوست ضخیم و بافت و غضروف ضعیفی هستند. بیشتر بیمارانی که عوارضی برایشان ایجاد شده است دارای بینی های خیلی درشت و گوشتی بوده اند و از جراح بینی خود خواسته اند که عمل زیبایی بینی فانتزی انجام شود.

مورد دیگر اینکه پزشک را تحت فشار قرار داده اند که بینی خیلی کوچک شود در نتیجه پزشک مجبور است تراش بیشتری را روی بینی اعمال نماید و غضروف بیشتری از بینی را بردارد و در نتیجه بیمار فرو رفتگی در اطراف بینی ایجاد می گردد و فرد بعد از مدتی از لحاظ تنفسی دچار مشکل خواهد شد.

 

 

پیشنهاد دکتر شهریار یحیوی برای در امان ماندن از عوارض جراحی بینی این است که :

 1. ابتدا در مورد جراح بینی خود تحقیق نمایند و با مراجعه به سایت جراح بینی رزومه کاری میزان عمل های انجام شده و میزان مهارت و تجربه و اینکه درصد موفقیت و  خطای جراح بینی چند درصد است تحقیق نمایند.
 2. میزان رضایت افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند را مورد بررسی قرار دهند.
 3. در نهایت با اطمینان به جراح دماغ ، عمل را انجام دهند.
 4. جراح بینی نیز موظف است بعد از معاینه بینی از لحاظ نوع و ساختار بینی فردی را برای عمل زیبایی بینی انتخاب نماید که قادر به ایجاد نتایج مطلوب و مورد رضایت و بدون عارضه باشد.

عوارض جراحی بینی برای چشم

چشم ها یکی از مهم ترین اجزای چهره هستند که علاوه بر افزایش زیبایی چهره ، عملکرد بینایی نیز دارند. به دلیل عملکرد چشم ها ، بسیاری از افراد نگران عوارضی هستند که جراحی بینی بر روی چشم دارد . کبود شدن زیر چشم، اطراف چشم و گاهی درون چشم منجربه ترس بیماران از رینوپلاستی و آسیب دیدن چشم شده است .

جراحی زیبایی بینی در اصل هیچ فشاری به چشم وارد نمی کند و حتی افرادی که جراحی چشم انجام داده اند با خیالی آسوده می توانند اقدام به رینوپلاستی نمایند. دقت داشته باشید که مهارت جراح دماغ  بسیار مهم است و در صورت عدم انتخاب یک جراح بینی ماهر باید برای هرگونه عوارضی خود را آماده کنید.

دلیل کبودی چشم پس از رینوپلاستی چیست ؟

سوار رایج اکثریت بیماران علت کبودی چشم پس از رینوپلاستی است، در اصل کبودی که در اطراف چشم یا درون چشم به وجود می آید به معنی آسیب دیدن چشم نیست. کبودی های اطراف چشم یا خونریزی داخل طلبیه چشم، به دلیل خونریزی های زیر پوست بینی است که به اطراف گسترش پیدا می کند. کبودی های اطراف و داخل چشم جای نگرانی ندارد و به مرور زمان محو می شود، همچنین برای رفع سریع تر کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

توضیحات دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران در رابطه با عوارض جراحی بینی 

 

کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که برای بیماران به وجود می آید و افراد از وجود آن آزار می بینند. برای اینکه این مشکل برطرف شود و درمان یابد نیاز است تا راهکار های درمانی را در پیش گرفت. از آنجایی که این راهکار ها بسیار زیاد هستند و در این مقاله نمی توان به توضیح کامل آن پرداخت ، مقاله ای مجزا و کامل در خصوص کبودی ناشی از عمل بینی تهیه شده است که شما عزیزان می توایند از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که همانطور که اشاره شد این عارضه نشان دهنده مشکل جدی یا خاصی نمی باشد و با رعایت نکات به خصوصی می توانید به راحتی آن را برطرف و درمان کنید. با این حال اگر در این خصوص سوال یا مشکل خاصی داشتید حتما از پزشک خود مشورت بخواهید.

عوارض جراحی بینی بر روی تنفس

به طبع زمانی که بر روی بینی تغییراتی از قبیل برش استخوان ، برش پوست و جا به جایی انجام می شود ، پوست و بافت بینی دچار التهاب خواهد شد. این التهاب موجب گرفتگی بینی و در نتیجه بسته شدن راه تنفس خواهد شد.  بعد از بهبود وضعیت شما و کاهش تورم ، این وضعیت بهبود یافته و شما می توانید تنفس بهتری داشته باشید. اما اگر بعد از گذشت چندین ماه با وجود کاهش تورم باز هم در تنفس خود مشکل داشتید بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. بهتر است بدانید انسداد راه تنفسی در همه افراد به وجود نمی آید و اگر جراح بینی در تهران خوب و مجرب نباشد و او را برای عمل پیش روی خود انتخاب کرده باشید ، بعد از درمان با این مشکل رو به رو خواهید شد. چرا که ممکن است او از تجربه کافی برای ایجاد تغییرات داخل بینی برخوردار نباشد.

آیا ممکن است عوارض جراحی بینی بعد از چندسال بازگردد؟

یکی از نگرانی های زیباجویان متقاضی این است که آیا ممکن است بعد از گذشت چند سال از عمل زیبایی بینی ، دچار عوارض جانبی شود ؟ باید بگویم خونریزی یا عفونت کردن بینی بعد از گذشت چند سال اصلا امکان پذیر نیست و نمی توان آن ها را جزو عوارض جراحی بینی قلمداد کرد. تنها عارضه ای که ممکن است بعد از گذشت بازه زمانی بسیار زیادی از عمل بینی به وجود آید ، تورم است.

تورم بینی بعد از گذشت یک سال یا حتی دو سال از انجام جراحی کمی نگران کننده بوده و باعث ایجاد سوالات پرتکراری از قبیل آیا تورم بینی بعد از چند سال نشان دهنده وجود مشکل خاصی است ، آیا طبیعی است و از این دست قبیل می شود. اگر این سوالات نیز در ذهن شما به وجود آمد ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

مشکلات بعد از انجام عمل زیبایی بینی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی همانند ژنتیک ، سن و نوع تغییراتی که بر روی بینی شما به وجود آمده است و روش جراحی و مراقبت های بعد از آن ، به وجود آید و شدت و نوع آن با افراد دیگر متفاوت باشد. برخی از عوارض جراحی زیبایی بینی ممکن است تا چند سال بعد نیز باقی بماند و یا حتی به وجود آید. تورم تنها مشکلی است که باید برای کنترل و از بین بردن آن به خوبی نکات مراقبتی را رعایت کنید. اگر برای انجام عمل زیبایی بینی خود به یک جراح زیبایی بینی مجرب و متبحر مراجعه کنید و پس از آن نیز به تک تک نکات مراقبتی عمل کنید به هیچ نوع عوارض جراحی زیبایی بینی بعد از عمل و حتی بعد از گذشت یک سال دچار نمی شوید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا
سمیرا
10 ماه قبل

ببخشید هزینه عمل بینی دکتر شهریاری را یفرمایید

dryahyavi15
dryahyavi15
10 ماه قبل
پاسخ به  سمیرا

سلام روز بخیر با شماره های مندرح در سایت تماس حاصل بفرمایید.