سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی همواره سوال بسیاری از جوانان و والدین است. در رابطه با این موضوع باید بگویم که بهترین سن برای عمل بینی زمانی است که رشد بینی فرد حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد و فرآیند رشد بینی تکمیل شده باشد. جراحی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی و حفظ عملکرد تنفسی و ایجاد تناسب با دیگر اجزای صورت انجام می شود. ما در این مقاله از سایت دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران قرار است به سوالاتی که شما عزیزان در  مورد سن مناسب جراحی بینی داشته اید پاسخ خواهیم داد.

 

بهترین سن برای جراحی بینی - دکتر یحیوی

 

اهمیت انتخاب سن مناسب جراحی بینی

بهترین جراح بینی تهران با تجربه معیار انجام عمل بینی را رشد کامل بافت و غضروف بینی می داند که جراحی در حداقل سن ۱۸ سالگی و حداکثر ۶۰ سالگی انجام می شود. باید گفت که جراحی کردن دماغ در سنین بالا نیز در مواردی انجام نمی شود. در سنین بالا سلامت عمومی فرد از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد چرا که در سنین بالا بهبود و ترمیم بافت آسیب دیده کند تر صورت می گیرد و به زمان طولانی تری احتیاج دارد تا ترمیم تکمیل شود.

بینی تا چه سنی رشد میکند؟

رشد بینی تا سن ۱۶ سالگی در بانوان و ۱۸ سالگی در آقایان است و بعد از این سنینی که ذکر شد حالت تثبیت شده پیدا خواهد نمود.

 

سن مناسب جراحی بینی

 

عوارض عمل بینی در سن پایین چیست ؟

عمل بینی زیر ۱۸ سال انجام نمی شود به این دلیل که رشد بینی هنوز ادامه دارد و نتایج حاصله از پروسه جراحی  را تحت تاثیر قرار خواهد داد. زمانی که بینی در حال رشد است امکان بازگشت فرم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی دماغ وجود دارد به همین منظور توصیه می شود تا زمانی که رشد بینی تکمیل نشده است از اقدام به جراحی کردن بینی خود ، خودداری نمایید. با توجه به تحقیقات انجام شده رشد بینی در بانوان سریع تر تکمیل می گردد در صورتی که رشد بینی آقایان به نسبت یک یا دو سال دیر تر تکمیل خواهد شد. برای اینکه جراحی نتیجه مطلوب و مورد رضایتی را ایجاد نماید باید در سن مناسب توسط بهترین جراح بینی انجام خواهد شد.

سن مناسب جراحی بینی چه زمانی است ؟

دهه سوم زندگی هر فرد بهترین زمان عمل بینی سن بیست سالگی به بعد است تا رشد سینوس های بینی هم تکمیل شده باشد. بعد از معاینه بینی بهترین جراح بینی زمان مناسب جراحی  را مشخص می کند. برای کسب نتایج مطلوب در مورد اینکه چه زمانی برای عمل رینوپلاستی خود اقدام نمایید با  پزشک انتخابی خود در شهر محل زندگیتان مشورت کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها