جراحی بینی | صفر تا صد همراه با نمونه کار های دکتر یحیوی

جراحی بینی نوعی عمل زیبایی است که با هدف تغییر فرم بینی انجام می شود که امروزه به منظور ایجاد چهره زیبا در کشور دارای طرفداران زیادی به خصوص بین بانوان برخوردار می باشد. این عمل با تغییر در ساختار بینی و شکل دهی مجدد به استخوان و غضروف دماغ ، ایرادات را برطرف می کند و فرم دماغ متناسب با دیگر اجزای صورت و حفظ عملکرد تنفسی بهبود می یابد. دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران و ایران در رابطه با عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی مطالبی را بیان کرده اند در ادامه به توضیح آن ها پرداخته ایم. خواندن این مطالب خالی از لطف نبوده و به شما در تصمیم گیری کمک شایانی خواهد کرد.

جراحی بینی - دکتر یحیوی

دلایل انجام جراحی بینی

 • برطرف کردن برآمدگی و انحراف بینی
 • تغییر در اندازه و سایز بینی
 • تغییر شکل نوک بینی

مهمترین اهداف رینوپلاستی

 • زیبایی: به منظور رفع ایرادات ظاهری از قبیل رفع قوز بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی و غیره.
 • درمانی :جنبه درمانی دارد و بیمارهایی از قبیل پولیپ ، سینوزیت ، سپتوم کج.

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید و می خواهید از جراحی زیباییی بینی خود به نتایجی مطلوب دست پیدا کنید همین حالا فرم تماس زیر را پر کن تا با بهترین جراح بینی تهران مشاوره داشته باشی!!

جراحی بینی در تهران - دکتر یحیوی

روش های جراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران به منظور دسترسی به ساختمان دماغ و اعمال تغییرات برای عمل زیبایی بینی با توجه به نوع ایراد بینی یکی از دو تکنیک باز و بسته را انتخاب می کند.

 •  روش باز : در عمل بینی با روش باز به منظور دستیابی به استخوان بینی برش ها روی ناحیه کلوملا ایجاد می شود. امروزه این روش را جراحان دماغ بیشتر مورد استفاده قرار می دهند. مزیت این تکنیک این است که تسلط پزشک بر روی ساختار بینی بیشتر است.
 •  روش بسته : جراحی بینی به روش بستی پروسه ای است که پوست با استفاده از ابزار مخصوص از استخوان بینی جدا می شود، جراحی دماغ به فرم بسته تکنیکی قدیمی است و فقط مناسب افرادی است که ایرادات مختصری و انتظار تغییر زیادی در ساختار بینی خود ندارند. قابل ذکر است که مناسب افرادی که دارای دماغ گوشتی هستند به دلیل دسترسی محدود دکتر جراحی بینی به نوک بینی مناسب نمی باشد.


فیلم جراحی بینی توسط دکتر یحیوی بهترین جراح بینی ایران

نظر بهترین دکتر بینی در رابطه با انواع بینی ها

بینی را بر اساس نوع ساختار و میزان ضخامت پوست می توان به دو دسته تقسیم نمود.

 • استخوانی : مشخصه اصلی این نوع دماغ وجود برآمدگی روی پل بینی می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک ، استخوان و غضروف مقاومی هستند. جراحی بینی صورت گرفته بر روی این نوع بینی ها توسط دکتر یحیوی در تهران بسیار ساده می باشد.
بینی استخوانی
بینی گوشتی
 • گوشتی :  این نوع بینی دارای پوستی با ضخامت بالا و نوک بینی پهن ، استخوان و غضروف ضعیف می باشد. عمل بینی بر روی این نوع بینی ها کمی سخت و چالش بر انگیز می باشد.

اهمیت پوست در جراحی بینی

پوست در روند عمل بینی و نتایج آن تاثیر شگفت و قابل توجه ای دارد. اگر چه که طی انجام عمل زیبایی بینی تغییری بر روی پوست بینی به وجود نمی آید (به ندرت این امکان وجود دارد که تغییراتی بر روی پوست طی انجام پروسیجر به وجود آید.) و کلیه اصلاحات مورد نیاز برای خلق فرمی زیبا و جذاب ، صرفا بر روی ساختار غضروفی و استخوانی بینی انجام پذیرد. 

اما لازم است بدانید که نوع پوست شما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتایج جراحی داشته باشد. به عنوان مثال اگر پوست شما بیش از اندازه ضخیم باشد ، باعث می شود خلاقیت ، هنر و مهارتی که دکتر بینی طی انجام عمل جراحی به کار برده است مشاهده نشود. 

یا در مقابل آن پوست به قدری نازک باشد که بعد از انجام جراحی بینی  اسکار هایی بر روی آن به جا می ماند. البته که این موضوع یعنی باقی ماندن اثر زخم بر روی پوست رخ خواهد داد ، اما در پوست های نازک ، اثر به جا مانده از جراحی زیبایی دماغ بیشتر از حالت عادی بوده و به راحتی قابل مشاهده می باشد.

 یکی از اصلی ترین عیوب بینی هایی که پوست نازک دارند این است که نمی توان عیوب اسکلت بینی را بر روی آن ها پنهان کرد. همچنین در زمان انجام عمل جراحی ، بینی تمایل به انقباض دارد که این مورد می تواند باعث شود تا بینی حالت نرمال و زیبای خود را از دست بدهد و در نهایت ناهنجاری ها و نا زیبایی های را به وجود آورند.

 اگر نوع پوست در جراحی بینی فرد نازک تشخیص داده شود این موضوع می تواند چالشی بزرگ تر از عمل بینی های گوشتی برای تیم پزشکی به وجود آورد. بهتر است برای تشخیص نوع پوست بینی خود به یک پزشک مجرب و مجرب مراجعه کنید.

برگشت پذیری عمل بینی گوشتی

در گذشته جراحی بینی های گوشتی کاهنده بوده به همین دلیل احتمال برگشت بینی به حالت اولیه وجود داشت. اما امروزه با گرافت گذاری و تقویت غضروف موجب تقویت بافت دماغ های گوشتی می شوند و احتمال برگشت پذیری بینی بعد از رینوپلاستی بسیار کم است.

عمل بینی در تهران - دکتر یحیوی

نتیجه عمل بینی

جراحی بینی در تهران یا دیگر شهر ها به درستی و توسط بهترین جراحان زیبایی بینی انجام شود ، نتایج ذیل را به همراه خواهد داشت.

 •  فرم طبیعی :

جراحی زیبایی بینی طبیعی برای افرادی که خواستار ایجاد تغییرات چندانی نیستند و تنها می خواهند ایرادات بینی خود را اصلاح نمایند، مناسب است. عمل بینی در تهران بیشتر در میان آقایان رایج است. در این نوع دماغ ها پل بینی کاملا صاف بوده و هیچ قوسی در دماغ ایجاد نمی شود. 

در واقع بینی متناسب با سایر اجزای صورت کوچک شده و نوک بینی سربالا نیست و زاویه بین نوک بینی تا لب بالا حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد. معمولا طبیعی شدن دماغ به افرادی که از صورت های کشیده برخوردار هستند توصیه می شود که جراحی بینی به فرم طبیعی انجام دهند تا صورت آن ها گرد تر به نظر برسد.

 • فرم فانتزی :

در عمل جراحی بینی به فرم فانتزی قوس زیبایی در ناحیه پل بینی ایجاد می شود و نوک بینی سر بالا است. در عمل زیبایی بینی فرد باید انتظار معقولانه ای از بهترین جراح بینی در تهران یا سایر شهر های ایران که خود انتخاب کرده است ؛ داشته باشد ، چرا که بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت فرد می تواند مشکلات تنفسی برای وی در پی داشته باشد. 

لازم به ذکر است عمل بینی تنها به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد و بینی های گوشتی به دلیل ضخامت بالای پوستشان برای انجام آن محدودیت دارند. در جراحی بینی به فرم فانتزی فاصله نوک بینی تا لب حدود ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه است. همچنین جراحی دماغ به فرم فانتزی برای آقایان انجام نخواهد شد زیرا طبق استاندارد های زیبایی در صورت فانتزی شدن بینی آن ها ، جذابیت و تناسبات صورت مردانه از بین خواهد رفت.

 • فرم نیمه فانتزی :

جراحی کردن بینی برای آن دسته از افرادی که خواستار بیش از حد فانتزی شدن بینی نیستند و در مقابل نمی خواهند بینی آنها خیلی حالت طبیعی داشته باشد مناسب است. درعمل جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی در تهران که توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران ، آقای دکتر شهریار یحیوی انجام می شود قوس ناچیزی ایجاد خواهد شد و زاویه نوک بینی بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه است. لازم به ذکر است جراحی کردن بینی به فرم فانتزی هم تنها برای دماغ های استخوانی مناسب هستند.

هشدار اگر جزو این دسته از افراد هستید هرگز بینی خود را عمل نکنید !!

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد اگر به آمار جهانی نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که سالانه افراد بسیار زیادی قصد دارند تا عمل زیبایی بینی را انجام دهند. در کشور ما نیز با وجود مشکلات معیشتی و غیره ، جراحی بینی همچنان در حال انجام است و روزانه به تعداد آن افزوده می شود.

 شاید یکی از دلایل اصلی که باعث شده است افراد به انجام رینوپلاستی تمایل پیدا کنند ، این است که ظاهر بینی خود را بهبود بخشند. اما با این وجود برخی از افراد نیز با وجود داشتن تمایل به دلیل برخوردار نبودن از شرایط زیر قادر به انجام این فرایند نمی باشند.

 اگر این دسته از افراد توانایی بهبود بخشید شرایط را دارند ، بهتر است تا زمان بهبود وضعیت کمی صبر کنند در غیر این صورت بهتر است قید این عمل زیبایی را بزنند.

اگر از شرایط زیر برخورددار هستید ، به احتمال بسیار زیادی بهترین دکتر جراحی بینی تهران ، عمل زیبایی بینی را بر روی شما توصیه نمی کند یا آن را به زمانی دیگر موکول می کند. دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران ، در این خصوص این چنین می فرمایند.

 • اگر در بازه سنی ۱۵ الی ۱۷ سال قرار دارید!!

جراحی بینی با وجود اینکه محدودیت جنسیتی و زمانی خاصی ندارد ، اما نباید بر روی افرادی که در سنین رشد هستند انجام شود. چرا که می تواند با خود مشکلات بزرگی را به همراه داشته باشد. از همین رو توصیه می شود ، خانم های که سن آن ها پایین تر از ۱۵ سالگی است و آقایانی که هنوز به سن ۱۷ سالگی نرسیده اند از انجام این فرایند اجتناب کنند و تا زمانی که سن رشد آن ها به پایان نرسیده است ، صبر کنند.

 بهتر است بدانید که سن رشد در هر فردی متفاوت است و بهتر است پس از رسیدن به بازه سنی بیان شده ، برای بررسی های بیشتر به بهترین دکتر عمل بینی تهران مراجعه کنید.

 • اگر قادر به ترک مصرف نوشیدنی های الکلی نیستید!!

اگر به نوشیدن الکل و مشروبات الکلی اعتیاد دارید و نمی توانید مصرف آن ها را برای مدت کوتاهی کنار بگذارید بهتر است به طور کل از انجام جراحی بینی صرف نظر کنید ، چرا که نوشیدن الکل باعث خشک و شکننده شدن مویرگ ها و در نتیجه پارگی سریع آن ها و افزایش خونریزی بینی می شود.

 اگر قادر به ترک نوشیدن مشروبات حاوی الکل هستید ، بهتر است حداقل تا دو هفته پیش از رینوپلاستی مصرف آن ها را متوقف نموده و پس از انجام پروسه پیش رو از مصرف آن  به مدت ۳ ماه خودداری کنید.

 • در صورتی که به بیماری ها و مشکلات عفونتی مبتلا هستید!!

معمولا به کسانی که به بیماری های عفونی مانند ایدز ، هپاتیت ب و غیره دچار هستند توصیه می شود به طور کل از انجام هر نوع عمل زیبایی به خصوص جراحی بینی صرف نظر کنند. 

چرا که هم احتمال آسیب رسیدن به سیستم ایمنی افزایش می یابد و هم ممکن است پزشک و کادر درمان به آن دچار شوند. در صورتی که بیمار به این نوع بیماری ها دچار است باید از انجام عمل بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران خودداری کند. علت اصلی آن نیز حفظ سلامتی بیمار است.

 

 • اگر اضافه وزن دارید و BMI بدن شما بالا تر از ۲۵ است عمل بینی نکنید !!

چاقی مسئله ای است که متاسفانه از سوی برخی افراد جدی گرفته نمی شود. چاق بودن و بالا بودن شاخص توده بدنی می تواند اختلالات بزرگی را برای بدن و همچنین جراحی بینی به وجود آورد. به عنوان مثال می تواند در روند بیهوشی شما اختلال جدی به وجود آورد و برای اینکه شما تحت بیهوشی قرار بگیرید به دارو بیشتری نیاز داشته باشید که این مسئله خود خطر افرین می باشد. 

همچنین افرادی که چاق هستند به دلیل اضافه وزن خود قادر به تنفس درست نیستند و از آنجایی که بعد از جراحی زیبایی بینی شما نمی توانید به درستی تنفس داشته باشید این مورد می تواند شما را اذیت کند. از همین رو جراحان متبحر و مجرب بینی به بیماران خود توصیه می کنند تا پیش از جراحی برای کاهش وزن خود اقدام کنند و پس از رسیدن به تناسب وزن و داشتن وزنی ثابت برای عمل زیبایی بینی اقدام کنند.

آیا چاقی و لاغری بعد از عمل بینی تاثیر دارد ؟

از آنجایی که بینی از استخوان ، غضروف و مقداری بافت چربی تشکیل شده است ، از همین رو چاق یا لاغر شدن افراد نمی تواند تاثیر مستقیمی بر روی نتایج جراحی بینی داشته باشد.

 اما اگر بعد از انجام پروسیجر مورد نظر دچار اضافه وزن قابل ملاحظه ای شدید ، از آنجایی که مقداری چربی در اطراف بینی شما مانند گونه ها جمع شده است ، ممکن است صورتتان کمی بزرگ تر ، چاق تر و متورم نشان داده شود و تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت از بین می رود. 

اما باید این را بدانید که بینی هیچ نوع تغییری نمی کند و تمامی این تغییرات ظاهری به دلیل بزرگ تر نشان دادن سایر اجزا است. به یاد داشته باشید تورم و بزرگ تر شدن صورت در ۶ ماه ابتدایی بعد از عمل بینی کاملا طبیعی است چرا که بینی شما ورم دارد.

ویدیوی از رضایت زیباجو از نتیجه جراحی بینی توسط دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران

کانتور بینی در عمل زیبایی بینی

آیا تا به حال شده به بینی کسانی که عمل کرده اند نگاه کنید و متوجه وجود یک خط قوس دار زیبا در کناره های بینی از بالای گودی چشم تا نوک بینی شوید؟ به این خط که باعث زیباسازی و زاویه دار کردن بینی می شود ، خط کانتور گفته می شود که جراح بینی با ایجاد آن طی عمل بینی باعث می شود بینی حالت مثلثی شکل خود را حفظ کرده و زمانی که از رو به رو در معرض دید قرار می گیرد ، زیبایی بینی دو چندان شود. اغلب کسانی که برای انجام عمل زیبایی بینی به دکتر امید ابراهیمی مراجعه می کنند به دنبال انجام این کار هستند. با توجه به اینکه اینکه پروسه هیچ مشکل یا عارضه ای را بعد از جراحی به وجود نمی اورد و اگر توسط یک پزشک متبحر و مجرب انجام شود ، باعث زیبایی چهره می شود ، تمامی افراد دارای بینی گوشتی ، استخوانی و غضروفی با توجه به ساختار بینی شان می توانند در حین عمل تحت تکنیک کانتور بینی نیز قرار گیرند. به خصوص کسانی که دارای بینی پهن و همچنین بدون زاویه هستند کاندید مناسبی برای این تکنیک محسوب می شوند.

البته لازم به ذکر است که افرادی که در ناحیه یک سوم میانی و فوقانی بینی شان در بخش های جانبی برآمدگی وجود دارد ، می توانند با انجام این تکنیک به خوش فرم تر شدن بینی خود کمک کنند. بهتر است بدانید که با کانتور کردن بینی طی جراحی بینی ، زاویه لازم ایجاد شده و بینی از حالت یک نواختی خارج می شود که همین موضوع باعث می شود رضایت بیماران از نتیجه جراحی چند برابر خواهد شد.

مراحل جراحی بینی در اتاق عمل

بسیاری از مراجعه کنندگان به دنبال آن هستند که بدانند در اتاق عمل چه اتفاقی رخ می دهد  و عمل جراحی به چه صورت انجام می شود. از همین رو ما تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله به توضیح این موضوع بپردازیم.

مرحله اول : بخش پیش از جراحی

در روز عمل جراحی ، بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در تهران ، بیمار خود را پیش از شروع فرایند درمان در اتاق پزشک ملاقات می کند. در این اتاق بر روی بینی بیمار کمپرس یخ قرار داده می شود. شاید کمی متعجب شوید اما باید بدانید که این کار به دو دلیل انجام می شود.

 دلیل اول این است که استفاده از یخ باعث می شود که رگ های خونی منقبض شوند. این انقباض به طور موقتی جریان خون به بینی را متوقف خواهد کرد و همین موضوع نیز باعث می شود تا خونریزی کمتری در روند جراحی بینی رخ دهد و کبودی نیز کاهش پیدا کند. دلیل دوم نیز یخ گذاشتن برروی بینی از شدت تورم بعد از عمل بینی می کاهد.

مرحله دوم : اتاق عمل

زمانی که بیمار به اتاق عمل وارد می شود ، متخصص بیهوشی پس از بررسی شرایط او ، او را با استفاده از دارو های بیهوشی ، بیهوش می کند. لوله تنفس با چسب پزشکی ، در وسط لب پایین ثابت می شود. زمانی برای قرار گرفتن بیمار در حالت بیهوشی کامل در انتظار سپری می شود. در این بازه زمانی پرسنل اتاق عمل ، تجهیزات مورد نیاز را برای شروع جراحی آماده خواهند کرد.

مرحله سوم : شروع جراحی

صورت و بینی با بتادین رقیق شده به منظور استریل کردن صورت و نواحی مورد نظر تمیز می شود. ملحفه های استریل بر روی بدن و صورت بیمار کشیده می شود. پزشک شروع به ایجاد برش های مورد نیاز بر اساس تکنیک مورد استفاده خود می کند و شروع به اعمال تغییرات مورد نیاز خواهد کرد.

عکس نمونه کار جراحی بینی دکتر یحیوی

عوارض جراحی بینی

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد متقاضی عمل زیبایی بینی به دلیل ترس از به خطر افتادن جانشان و صرف هزینه زیاد از پزشک خود می پرسند این است که ایا عمل زیبایی بینی عوارض جانبی خاصی دارد؟ چطور می توان از بروز آن ها جلوگیری کرد؟

 در پاسخ به این سوال باید بگویم عمل بینی نیز همانند سایر جراحی های زیبایی و درمانی همچون اتوپلاستی و غیره مزایا و معایب بسیار زیادی دارد که برخی از ان ها طبیعی بوده و تنها می توان کاری کرد که شدت آن ها کاهش پیدا کند مانند تورم ، کبودی ، خونریزی ، به جا ماندن آثار زخم ، آبریزش ، عطسه و غیره  و برخی از آنان نادر و غیر طبیعی بوده که می توان با انجام راه کار های از وقوع آن ها جلوگیری کرد.

به عنوان مثال افتادگی بینی یکی از عوارض جانبی عمل زیبایی بینی می باشد که اگر شما نکات مراقبت های بعد از عمل بینی را همچون عدم خم کردن سر را رعایت کنید به ان دچار نمی شوید. 

پس می توانیم بگویم یکی از راه کار های جلوگیری از بروز عوارض جانبی بعد از جراحی بینی رعایت نکات مراقبتی می باشد. اما برخی از عوارض همچون چسبندگی داخلی بینی ، کاهش حس بویایی ، آسیب به عصب بویایی ، مشکلات تنفسی و غیره ربطی به شما و رعایت نکات مراقبتی ندارد چرا که این پزشک است که در صورت ماهر و با تجربه بودن می تواند از وقوع آن ها جلوگیری نماید.

 از همین رو انتخاب یک جراح زیبایی بینی کار ازموده و مجرب بسیار مهم و ضروری بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد. شما با انتخاب یک دکتر خوب با تجربه و مجرب برای انجام جراحی بینی در تهران می توانید از وقوع عوارض جانبی بسیار زیادی جلوگیری نماید و از سالم ماندن و هدر نرفتن پولتان اطمینان حاصل نمایید.

عوارض کوتاه مدت جراحی بینی - دکتر یحیوی

ترس از بیهوشی یکی از نگرانی های مهم متقاضیان جراحی بینی است !

هر بیماری که متقاضی عمل بینی است با دیگری متفاوت می باشد. شما هیچ گاه نمی توانید دو فرد متقاضی جراحی رینوپلاستی را پیدا کنید که نگرانی ها و درخواست های کاملا یکسانی داشته باشند.

 اگر چه که بر اساس مشاوره های انجام شده می توان گفت برخی مسائل و نگرانی ها برای تمامی افراد رخ می دهد. گاهی در میان متقاضیان نگرانی های یکسانی دیده می شود که در این قسمت از مقاله نیاز است به آن بپردازیم و در رابطه با آن صحبت نماییم. اگر شما فکر می کنید که نمی تواند درد به وجود آمده بر اثر انجام عمل زیبایی بینی را تحمل کنید در طول مشاوره باید در این رابطه با پزشک خود صحبت نمایید تا دکتر جراحی بینی بتواند در این خصوص به شما مشاوره درستی دهد و نگرانی های شما را از بین ببرد.

 پزشک شما می تواند در خصوص نحوه استراحت در خانه مشورت نمایید تا شما اطمینان پیدا کنید که شما از زمان کافی برای استراحت و بهبودی کامل برای درمان برخوردار هستید. هر نوع عمل جراحی حتی عمل های زیبایی که با خواست خود افراد انجام می شود استرس آور و اذیت کننده می باشد. آماده کردن ذهن برای انجام عمل جراحی ، کسب اطلاعات مفید و جامع در رابطه با روند آن می تواند حرکتی هوشمندانه و درست باشد.

 خوشبختانه متخصصین جراحی بینی راهکار های را ارائه می دهند که شما می توانید با استفاده از آن ها به کاهش استرس خود بپردازید. مهم ترین نکته ای که در میان باید به یاد داشته باشید این است که درک کنید هیچ جراحی زیبایی نتایج آنی در پیدا ندارد و در صورتی که بهترین دکتر عمل بینی تهران یا شهر محل زندگی خود را انتخاب کرده باشید نتایج بی نظیر و جذاب خواهند بود.

عمل بینی در تهران - دکتر یحیوی

جراحی بینی بدون بیهوشی

با پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه پزشکی و همچنین عمل زیبایی بینی ، شاهد آن هستیم که انجام عمل بینی بدون بیهوشی نیز امری امکان پذیر می باشد. عمل دماغ به مهارت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد.

 با انجام جراحی زیبایی بینی تحت بی حسی موضعی یا به عبارتی دیگر عمل جراحی بینی بدون بیهوشی شما می توانید صدا های اطراف را از قبیل صدای موزیک ، گفت و گو و غیره را بشنوید. البته چیزی های را که الزاما شامل درد نمی شوند اما اعمال فشار ، کشیدن یا پانسمان کردن را در بر دارد ؛ حس می کنید.

این نوع بیهوشی عموما در روند های سرپایی یا سایر جراحی هایی که در آن برش های عمیق در لایه های زیرین پوست ایجاد نمی شود و معمولا برش ها سطحی هستند مورد استفاده قرار می گیرد که همراه با آن ، بیمار در روز عمل رینوپلاستی از بیمارستان یا محل درمان مرخص می شود.

 در بیشتر موارد ؛ از جراحی بینی با بیهوشی در عمل هایی استفاده می شود که در آن ناحیه تحت درمان در قسمت سطحی بدن قرار گرفته باشد و برش های عمیق و تغییرات زیاد نیاز نمی باشد.

بیهوشی در جراحی بینی - دکتر یحیوی

تزریق فیلر به بینی

یکی از پر تکرار ترین درخواست های مراجعه کنندگان انجام اصلاحات زیبا بر روی بینی بدون انجام عمل بینی است. در این خصوص برخی از افراد تمایل دارند با تزریق ژل و فیلر به بینی خود فرم دهند و باعث زیبا تر و جذاب تر شدن چهره خود شوند. در این فرایند ، مواد پر کننده ای از قبیل ژل های هیالورونیک اسید ، در موقعیت های خاصی از بینی تزریق می شوند.

 تغییرات به دست آمده از این تکنیک موقتی بوده و قطعا نمی تواند نتایجی جذاب و دیدنی به دنبال داشته باشد. چرا که همانطور که می دانید ژل های تزریق به پوست به کلاژن سازی و حجم دهی بافت کمک می کنند و بعد به مرور جذب پوست می شوند. از همین رو فرمی که به دلیل استفاده از این مواد برای بینی به وجود آمده است با گذشت زمان از بین می رود و به حالت قبل باز می گردد.

 این روش هیچ گاه نمی تواند مانند جراحی زیبایی بینی ، تغییرات و اصلاحات بزرگی را بر روی بینی به وجود آورد ، قوز بینی را درمان کند ، اندازه و موقعیت های سوراخ های بینی را تغییر دهد و تغییرات بسیاری بر روی بینی اعمال کند ، چرا که این نوع اصلاحات تنها با انجام جراحی بینی قابل اصلاح می باشد. ماندگاری فیلر ها و ژل ها بین ۶ ماه تا یک سال هستند و پس از آن به منظور حفظ ماندگاری نتایج باید مجددا تزریقات را انجام دهید.

لازم به ذکر است که تزریق هر نوع فیلر به بینی بسیار خطرناک بوده و گاهاً با خطر کوری همراه می باشد. همچنین اگر پزشک انتخابی شما از تبحر و صلاحیت کافی برخوردار نباشد و از فیلر های نامرغوب استفاده نماید ، ممکن است جذب آن با تاخیر صورت گیرد و غیر قرینگی های نازیبایی را به همراه چسبندگی پوست به اسکلت بینی به وجود آورد. پس بهتر است در این رابطه با دکتر عمل بینی خود صحبت کنید تا مشاوره درستی را به شما ارائه دهد.

عمل بینی در تهران - دکتر یحیوی

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی

طبق گفته های دکتر یحیوی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران انجام عمل کردن بینی با استفاده از بیهوشی موضعی مزایایی بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • نداشتن آسیب های ناشی از مصرف دارو های بیهوشی عمومی
 • بدون خطر بودن
 • متوجه اتفاقات اطراف در روند جراحی و در عین حال عدم احساس درد
 • داشتن یک دوره ریکاوری کوتاه تر نسبت به بیهوشی عمومی
 • نداشتن احساس حالت تهوع و سرگیجه پس از جراحی کردن بینی
 • و غیره

 نکته

توجه داشت باشید که انجام عمل جراحی بینی بدون بیهوشی وابسطه به نظر و صلاحدید پزشک می باشد. از همین رو برای انجام عمل زیبایی بینی به صورت بیهوشی موضعی اصرار نکنید.

نقش بهترین جراح بینی در جراحی بینی تهران

 • انتخاب بهترین دکتر بینی اولین و اساسی ترین اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی می باشد و برای اینکه بعد از عمل بینی نتایج مطلوب کسب نماییم باید با دقت پزشک خود را انتخاب کنیم.
 • بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در تهران  با در نظر گرفتن خواسته فرد و نوع و ساختار کلی بینی بهترین روش را انتخاب کرده و جراحی را انجام می دهد.
 • دکتر جراحی بینی خوب و با تجربه جراحی کردن بینی گوشتی را با تقویت بافت و غضروف ضعیف انجام می دهد تا نتایج مطلوب و ماندگاری در دراز مدت مانند عمل بر روی بینی های استخوانی داشته باشد.
 • دکتر رینوپلاستی خوب توانایی انجام انواع عمل های بینی را روی انواع بینی با ایرادات مختلف را دارد.
 • متخصص خوب و با تجربه رینوپلاستی به فرم  فانتزی را برای هر فردی انجام نمی دهد و ملاک را داشتن بافت و غضروف مقاوم استخوان بینی و داشتن اجزای صورت کوچک می داند.
 • پزشک  خوب جراحی بینی تهران مردان را به نحوی انجام می دهد که بینی طبیعی عمل شده حاصل شود و جذابیت چهره مردانه حفظ شود.
 • بهترین دکتر بینی در تهران برای به حداقل رساندن عوارض عمل بینی در مورد اقدامات قبل و بعد از عمل زیبایی بینی نکاتی که باید را در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی به فرد توصیه می کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی از نظر دکتر شهریار یحیوی

 • انتخاب بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در تهران یا سایر شهر های ایران از اقدامات اول و مهم و سرنوشت ساز در زندگی فرد می باشد.
 • بعد از انتخاب یک متخصص به مطب با مراجعه حضوری داشته باشید و با او مشاوره داشته باشید.در جلسه مشاوره خواسته خود را از انجام عمل بینی بیان نمایید.
 • از دو هفته قبل از عمل جراحی بینی از مصرف داروهای غیر ضروری از قبیل بروفن، ویتامین E خودداری نمایید.
 •  پزشک بعد از معاینه بالینی دیدگاه کلی از نتیجه عمل به فرد می دهد تا بتواند در مورد آن تصمیم گیری نماید.
 • یک ساعت قبل از زمان تعیین شده برای عمل زیبایی بینی  با یک همراه در روز تعیین شده در کلینیک حضور داشته باشید.
 • از دو هفته قبل جراحی زیبایی بینی از استعمال دخانیات و نوشیدن هر گونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • چنانچه دچار بیماری خاصی هستید یا از داروی خاصی استفاده می کنید یا حتی به داروی خاصی حساسیت دارید دکتر بینی خود را آگاه سازید.
 • آزمایشات لازم را که بهترین دکتر جراحی بینی تهران تجویز نموده است را انجام دهید و روز موعود مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.
 • شب قبل از عمل بینی  استحمام نموده و شام سبکی میل نمایید و حدود شش الی هشت ساعت قبل از رینوپلاستی ناشتا باشید.

جراحی بینی در تهران - دکتر یحیوی

توصیه های دکتر یحیوی در رابطه با مراقبت های بعد از رینوپلاستی

 • برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی تا ۴۸ ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • حین خوابیدن دو بالشت زیر سر قرار دهید به طوری که سر بالاتر از حد معمول خود قرار گیرد.
 • در رژیم غذایی خود از مصرف غذاهای گرم یا غذاهایی که نیاز به جویدن دارند خودداری نمایید و از غذاهای میکس شده از قبیل سوپ استفاده نمایید.
 • حتی المکان از غذاهای حاوی سدیم قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی خودداری نمایید.
 • از دستکاری لب بالا اجتناب نمایید و از فین کردن و تخلیه محتویات بینی خودداری نمایید.
 • در ماه های اول بعد از عمل بینی از قرار گرفتن در زیر نور خورشید و محیط های خیلی گرم خودداری کنید.
 • هفته اول هنگام استحمام مراقب پانسمان بینی خود باشید تا خیس نشود و برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات و آبمیوه های طبیعی از قبیل آناناس شروع کنید.
 • در هفته اول بعد از عمل جراحی بینی از حرف زدن و خندیدن و حرکت بیش از اندازه صورت خودداری کنید.
 • برای محافظت از بینی از قرار گرفتن در محل های پر ازدحام که احتمال برخورد با افراد زیاد است خودداری نمایید.
 • حداقل تا ۶ هفته بعد از عمل زیبایی بینی از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.

چند وقت بعد از عمل بینی می توان به پهلو خوابید؟

استراحت کردن به صورت طاق باز می تواند برای برخی از افراد آزار دهنده و حتی سخت باشد ، از همین رو ممکن است این سوال به وجود آید که تا چه مدت بعد از جراحی بینی باید به صورت طاق باز استراحت کنیم؟ باید بگویم که نحوه استراحت کردن و خوابیدن شما می تواند بر روی نتیجه عمل جراحی تاثیر مثبت یا منفی بگذارد. به همین دلیل است که پزشکان پس از انجام رینوپلاستی ، توصیه های خاصی نیز در خصوص خوابیدن افراد و نحوه ی آن به مدت یک ماه به بیمار ارائه می دهند. عمل کردن به این توصیه ها باعث می شود تا بینی بیمار در ماه های ابتدایی بعد از جراحی از آسیب های احتمالی در زمان خواب مصون بماند. با وجود اینکه این توصیه ها و نکات با توجه به نوع جراحی و همچنین نظر و تشخیص پزشک جراح ممکن است ، متفاوت باشد.

اما به طور معمول در هفته های ابتدایی بعد از انجام عمل زیبایی بینی به بیمار توصیه می شود که از خوابیدن به صورت درازکش یا دراز کشیدن بر روی شکم کند. در بهترین حالت ممکن پزشک توصیه می کند تا در هفته های ابتدایی بعد از جراحی بینی بیمار در حد توان خود در حالت هایی مانند نیمه نشسته و تکیه داده بخوابد و استراحت کند. هدف اصلی از انجام این کار ، اول صاف نگه داشتن سر توسط بیمار است که این مسئله باعث می شود تا بینی بیمار در حالت طبیعی خود قرار بگیرد و آسیب خاصی به آن وارد نشود. به طور کلی باید نحوه خوابیدن بیمار به شکلی باشد که در طول هفته ابتدایی بعد از عمل گویا روی صندلی نشسته است و محلی برای دراز کشیدن ندارد یا سر او بالا تر از بدن قرار داشته باشد. بعد از چندین هفته از عمل بینی می توانید به صورت پهلو و معمولی بخوابید.

تفاوت عمل بینی در خانم ها و آقایان

 1. به طور کلی آناتومی بینی های مردانه با بینی های زنانه تفاوت دارد؛ بعنوان مثال بینی مردان پهن تر از بینی خانم هاست.
 2. ارتفاع و برجستگی بینی های مردانه بلند تر از بینی های زنانه می باشد.
 3. خانم ها بیشتر علاقمند به داشتن دماغ های کوچک و سربالا هستند، از این رو اقدام به جراحی بینی به  فرم فانتزی و نیمه فانتزی می کنند.
 4. آقایان بیشتر خواستار اصلاح ایرادات دماغ خود می باشند و نمی خواهند دماغ آنها از حالت طبیعی خارج شود، بنابراین عمل بینی به فرم طبیعی انجام می دهند.
 5. پوست بینی خانم ها ظریف تر و باریک تر از بینی های مردانه است.
 6. استخوان بینی مردان از استحکام بیشتری برخوردار می باشد.

عمل جراحی بینی در افراد دیابتی

زمانی که میزان قند خون فرد بیشتر از حد نرمال باشد و بدن نسبت به انسولین از خود مقاومت نشان دهد، فرد مبتلا به بیماری دیابت خواهد بود. اما افراد دیابتی همواره این دغدغه را دارند که آیا مجاز به انجام جراحی دماغ هستند یا خیر؟ افراد مبتلا به دیابت که قصد انجام جراحی بینی را دارند، ابتدا باید مورد آزمایش قرار گیرند. در صورتی که میزان قند خون آنها کمتر از ۱۵۰ باشد، مانعی برای انجام عمل بینی وجود ندارد اما چنانچه از این مقدار بیشتر باشد، ابتدا باید زیر نظر پزشک اقدام به کاهش میزان قند خون خود نمایند و سپس جراحی زیبایی بینی را انجام دهند.

عمل زیبایی بینی در افراد سیگاری

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که آیا عمل بینی بر روی افراد سیگاری نیز انجام می شود؟ همانطور که می دانید استفاده از دخانیات به خصوص سیگار باعث می شود تا عروق کوچک قلب به خصوص عروق پوستی تنگ شوند ؛ همین امر موجب می شود تا روند ترمیم با اختلال رو به رو شود و فرد دیر تر بهبودی خود را به دست بیاورد. به همین خاطر توصیه می شود افرادی که به مصرف دخانیات مانند قلیان ، سیگار ، آدامس های حاوی نیکوتین و دیگر مواد مخدر اعتیاد دارند از ۷ روز قبل از جراحی بینی  مصرف این نوع مواد مخدر را قطع کنند یا تا زمانی که به طور کامل ترک نکرده اید زمان عمل زیبایی بینی خود را به تعویق بیاندازید.
علاوه بر تنگ کردن عروق خونی و در نتیجه کاهش سرعت روند بهبودی مصرف این مواد موجب نکروز یا به جا ماندن جای زخم و از دست رفتن پوست می شود. همچنین خطر واکنش ها و عوارض بیهوشی رینوپلاستی را در افراد افزایش می دهد و باعث می شود فرد در حین جراحی زیبایی بینی در تهران یا دیگر شهر ها به دارو های بیهوشی قوی تر با دوز بیشتر نیاز پیدا کند.

عمل بینی در افراد مسن

با افزایش سن میزان کلاژن سازی صورت کاهش می یابد و در نهایت منجر به افتادگی و شلی پوست و بینی خواهد شد. همچنین میل به زیبا شدن در همه افراد با هر سن و جنسیتی وجود دارد. اما یکی از نگرانی های افراد مسن برای انجام عمل بینی ، بیهوشی و عوارض آن می باشد. باید گفت امروزه با پیشرفت علم پزشکی جای نگرانی برای این موضوع نیست و تا حدود زیادی قابل کنترل می باشد.

قبل از انجام عمل جراحی بینی تهران یا سایر شهر های ایران ابتدا سلامت جسمی و روحی بیمار مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه فرد دارای مشکلات قلبی عروقی نباشد مجاز به انجام عمل دماغ خواهد بود. لازم به ذکر است دوران نقاهت در افراد مسن نسبت به جوان تر ها طولانی تر است، به همین دلیل این افراد باید رعایت اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی بینی را جدی بگیرند و مرتبا انجام دهند.

چند وقت بعد از زایمان می توان عمل زیبایی بینی انجام داد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که خانم های باردار از جراحان بینی می پرسند این است که چه مدت بعد از زایمان عمل بینی انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم از آن جایی که بعد از فارغ شدن بدن بانوان هنوز ورم داشته و مدت زمان کوتاهی لازم است تا به وزن و حالت قبل از بارداری خود بازگردند ، تقریبا دو ماه بعد از زایمان می توان اقدام به انجام رینوپلاستی کرد. در چنین شرایطی توصیه می شود مادر به مدت ۱۲ ساعت بعد از جراحی بینی به هیچ عنوان به نوزاد خود شیر ندهد ، چرا که ممکن است دارو های بیهوشی تزریق شده بر روی نوزاد اثر منفی بگذارند و موجب خواب آلودگی کودک شود. در صورتی که قصد دارید در زمان شیردهی یا قبل از بارداری عمل راینوپلاستی را انجام دهید بهتر است با متخصص زنان و زایمان و جراح بینی خود مشورت کنید.

آیا حاملگی بعد از عمل زیبایی بینی خطرناک است؟

یکی دیگر از سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که آیا حاملگی بعد از عمل جراحی بینی پر خطر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم کسانی که قصد بارداری دارند می توانند یک ماه قبل ، عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. اما توصیه می شود حداقل به مدت یک سال صبر کرده و سپس اقدام به بارداری نمایند تا فرم بینی کاملا حفظ شود و در طول دوران بارداری تغییری نکند ؛ چرا که بعد از رینوپلاستی مدتی طول خواهد کشید تا جای برش ها و بخیه ها به طور کامل بهبود یابد. در صورتی که بیمار فاصله میان زمان عمل بینی و بارداری را رعایت کند ، هیچ خطری نوزاد و او را تهدید نخواهد کرد.

راکوتان و عمل جراحی بینی

شاید بار ها و بار ها در صفحات مجازی مطالبی را در رابطه با اینکه باید از سه ماه قبل از جراحی کردن بینی ، قرص راکوتان را قطع کرده باشید و تا دو ماه بعد از عمل کردن بینی نیز از آن استفاده نکنید را شنیده و دیده باشید. اما به نظر شما علت این توصیه چه چیزی می باشد.

 بیمارانی که قصد دارند بینی خود را عمل کنند و به دلیل داشتن جوش ، آکنه و پوست چرب و مستعد به آکنه از قرص راکوتان استفاده می کنند باید این نکته را رعایت کنند. افرادی که دارای پوست نازک هستند بعد از انجام جراحی زیبایی بینی نیز نباید از این دارو استفاده کنند ، چرا که پوستشان نازک تر شده و باعث نمایان شدن نامنظمی های سطح بینی می شود.

اما جراحی بینی  برای افرادی که دارای پوست ضخیم و خیلی چرب و گوشتی هستند ، متفاوت بوده چرا که آن ها می توانند در شرایط خاص و در صورت لزوم ، با پزشک خود در رابطه با مصرف آن مشورت نمایند و از این دارو استفاده کنند. از تاثیرات مخرب قرص راکوتان  بر روی بینی های که عمل شده اند می توان به مواردی همچون خشکی شدید بینی ، زخم تیغه بینی و گاها سوراخ شدن تیغه میانی بینی اشاره کرد.

توضیحات دکتر یحیوی در خصوص استفاده از راکوتان بعد از عمل بینی

 شستشوی مرتب بینی با سرم و چرب نگه داشتن آن از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید که این قرص باعث خشک شدن و کاهش چربی سطح پوست می شود. از همین رو دکتر شهریار یحیوی ، اکیدا توصیه می کند هر نوع درمانی که برای آکنه پوست توسط هر نوع پزشکی برای شما تجویز شده است ، ابتدا آن را با دکتر عمل بینی خود در میان بگذارید و در نهایت در صورت اجازه مصرف آن را استفاده نماید.

 بهتر است از مصرف هر گونه دارویی به صورت خودسرانه اجتناب فرمایید تا بهترین و مطلوب ترین نتیجه را به دست آورید. در صورتی که تمایل دارید در رابطه با راکوتان و عمل جراحی بینی اطلاعات بیشتر و جامع تری کسب کنید می توانید PDF زیر را مطالعه فرمایید.

بهترین فصل برای عمل بینی

افرادی که معمولا به حساسیت های فصلی دچار هستند یا در فصل های گرم سال در بیرون کار می کنند ، ممکن است این سوال ر که که چه زمان بهتر است بینی خود را عمل کنیم را از پزشک خود بپرسند. 

در پاسخ به این سوال باید بگویم که هر فصلی برای انجام جراحی بینی مناسب می باشد و از نظر زمانی محدودیتی برای انجام آن وجود ندارد اما برخی از پزشکان معتقدند که بنا به دلایل و مزیت های متعددی که وجود دارد ، انجام عمل رینوپلاستی در زمستان و اوایل بهتر بهترین و مناسب ترین زمان برای این پروسه محسوب می گردد. 

ممکن است در رابطه با دلایل آن کنجکاو شده باشید اما باید بگویم از آنجایی که در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار هوا خنک است و همچنین هنوز علائم آلرژی زا شروع نشده است ، بهترین زمان برای عمل بینی می باشد. پوست در طول دوره ریکاوری در برابر تغییرات دما کمی حساس می شود و زمانی که در معرض گرما قرار گیرد متورم می شود. 

هوای خنک می تواند موجب باریک تر شدن رگ های خونی در پوست بینی شده و تورم را با سرعت بیشتری کاهش دهد. همچنین شما در این زمان به دلیل آلرژی دچار عطسه یا سرفه نخواهید شد. از طرفی دیگر از آنجایی که یکی از مهم ترین فاکتور ها در بهبودی سریع تر ، استراحت کامل بعد از جراحی بینی می باشد ؛ تعطیلات نوروزی می تواند فرصت خوبی برای بهره مند شدن شما از این دوره استراحت و سپری کردن دوره نقاهت بدون دغدغه در خصوص غیب از محل کار ، محسوب گردد. 

در طول دوران نقاهت و تعطیلات نوروزی بخش بسیار زیادی از تورم بینی شما کاهش پیدا کرده و پس از آن می توانید با بینی زیبا و جدید در محل کار خود و اجتماع حضور پیدا کنید.

جراحی بینی در تهران - دکتر یحیوی

آیا غضروف بینی جذب میشود؟

یکی از تکنیک های انجام عمل جراحی ترمیمی یا خلق فرمی مناسب برای بینی ، پیوند غضروف می باشد. انتخاب نوع و پیوند غضروف در جراحی بینی نقش بسیار مهمی در میزان موفقیت نتیجه عمل بینی دارد. در صورتی که به دنبال بهبود سایز پل بینی یا بهبود فرم نوک بینی هستید ، پزشک از غضروف بدن بیمار استفاده خواهد کرد.

 اینکه اولین انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در تهران استفاده از غضروف های طبیعی بدن خود بیمار است دلیل مشخصی دارد و آن هم این است که پروتز های مصنوعی مانند سیلیکونی یا گورتکس هر دو در بدن به عنوان جسمی خارجی شناسایی می شوند و ممکن است در برخی از موارد توسط بدن بیمار مورد پذیرش قرار نگیرد و خطر پس زده شدن غضروف ها توسط بدن وجود دارد.

 از سوی دیگر غضروف طبیعی توسط بدن ناشناخته نمی باشد و بنابراین خطر پس زده شدن آن ها وجود ندارد از همین رو بیشتر پزشکان از غضروف های طبیعی برای جراحی بینی استفاده می کنند. غضروف هایی که از بدن تامین می شود جذب نخواهند شد و هیچ مشکلی از این نظر برای شما به وجود نخواهد آمد.

 

جا به جایی غضروف بینی بعد از عمل

در برخی از موارد دیده شده که بنا بر دلایل مختلفی از قبیل عدم رعایت نکات مراقبتی یا بی تجربه بودن جراح ، غضروف های پیوندی بعد از عمل جا به جا می شوند و یا تغییر شکل می دهند و حتی دچار پیچ و تاب می شوند.

 این مورد به نوعی به معنای عدم موفقیت جراحی بینی است و در اغلب موارد توصیه می شود بیمار تحت عمل جراحی ترمیمی قرار گیرد. در صورتی که پزشک برای انتخاب نوع غضروف تجربه کافی نداشته باشد یا به طور اصولی متصل نکرده باشد این مورد دیده می شود.

فیلم عمل بینی در شهر پایتخت ایران تهران توسط دکتر یحیوی

جراحی درمان بینی

همانطور که گفته شد عمل بینی تنها به منظور اصلاح فرم ظاهری بینی انجام نمی پذیرد و گاها از جراحی بینی برای درمان برخی از مشکلات که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی کج و انحراف بینی

یکی از مواردی که در طول اتاق عمل و همزمان با جراحی زیبایی دماغ می توان آن را برطرف کرد کجی و انحراف بینی می باشد. این دو عمل جراحی با یک دیگر تفاوت بسیار زیادی دارند اما به دلیل اینکه نشانه های یکسانی از جمله کج شدن بینی دارند افراد آن ها را با یک دیگر اشتباه می گیرند. در ادامه تفاوت های موجود در میان این دو پروسه را بیا کرده ایم.

تفاوت جراحی زیبایی بینی کج و انحراف بینی
 • زمانی که تیغه یا سپتوم دماغ کج شده باشد و موجب مسدود شدن یک یا هر دو سوراخ بینی شود، بینی دچار انحراف است.
 • از آن جایی که عمل کجی دماغ ، عمل جراحی بینی  است که برای افزایش زیبایی انجام می شود ؛ بیمه بابت آن هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.
 • رینوپلاستی دماغ های کج یک عمل زیبایی بینی است در حالی که انحراف بینی بیشتر اوقات درمانی است.
 • عمل بینی انحراف ارتباطی به کجی ظاهری بینی ندارد و ممکن است بینی از لحاظ ظاهری صاف و بدون مشکل باشد.
 • اما کجی بینی ظاهری است و مشکلی در تنفس بیمار ایجاد نخواهد شد.
 • عمل انحراف بینی جزو عمل درمانی محسوب می شود و بیمه هزینه آن را متقبل خواهد شد.
جراحی بینی در تهران - دکتر یحیوی
پولیپ بینی

پولیپ نوعی توده نرم و غیر سرطانی است که در راه سینوس ها قرار می گیرد. این توده به شکل خوشه انگور است و موجب انسداد راه تنفسی خواهد شد ، تنها راه درمان این عارضه انجام جراحی بینی می باشد. اغلب پولیپ های کوچک دارای نشانه خاصی نیستند و فرد از وجود آن بی اطلاع است اما پولیپ های بزرگ علائمی دارند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • آبریزش بینی
 • احساس خارش در اطراف چشم
 • کاهش یا عدم حس بویایی
 • درد در دندان های بالا
 • گرفتگی مداوم بینی
 • آبریزش از پشت بینی
 • درد سر و صورت
 • خرناس کشیدن
 • احساس فشار به روی پیشانی و صورت

شما با انجام روش های از قبیل رعایت بهداشت فردی ، کنترل آلرژی و آسم ، دوری از محرک های بینی ، استفاده از شوینده بینی و غیره می توانید از بروز پولیپ بینی جلوگیری کنید. جالب است بدانید درمان پولیپ دماغ از دو روش امکان پذیر است. معمولا در ابتدا دارو تجویز خواهد شد و در صورتی که دارو درمانی جواب ندهد با جراحی بینی ، پولیپ ها برداشته می شوند. لازم به ذکر است حتی بعد از انجام عمل بینی نیز امکان برگشت پولیپ ها وجود دارد.در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله مرتبط با آن را که در سایت تهیه شده است مطالعه بفرمایید.

عمل بینی در تهران - دکتر یحیوی

قیمت جراحی بینی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در تهران

هزینه جراحی زیبایی بینی تهران در افراد مختلف بسته به نوع ساختار دماغ ، میزان ضخامت پوست و تکنیکی که برای برطرف کردن ایراد دماغ استفاده می شود، متفاوت می باشد. قیمت آن در اولین جلسه مشاوره بعد از معاینه توسط بهترین دکتر بینی تهران به فرد اعلام می گردد. عزیزانی که قصد دارند از هزینه جراحی کردن بینی در تهران توسط دکتر شهریار یحیوی بهترین دکتر عمل جراحی بینی تهران آگاه شوند می توانند به صورت حضوری به مطب ایشان در زعفرانیه تهران مراجعه کنند.

سوالات متداول و پاسخ دکتر یحیوی بهترین دکتر جراحی بینی تهران به آن ها

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 2 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمد
احمد
5 ماه قبل

سلام اقای دکتر من دماغم بدون تیغه هستش ممکن هست جراحی زیبایی انجام بدم

vahid
vahid
5 ماه قبل

سلام دکتر جان من ۴ ماهه عمل بینی انجام دادم و الان باردار شدم مشکلی پیش میاد بعد بارداری ورم میخوابه

nastaran
nastaran
5 ماه قبل

سلام من الان بخوام وقت بگیرم چقدر طول میکشه تا نوبتم بشه؟؟؟

آزیتا
آزیتا
4 ماه قبل

سلام من الان بخوام وقت بگیرم چقدر طول میکشه تا نوبتم بشه؟؟؟

علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
4 ماه قبل

من کاشت مو انجام دادم یکماه پیش میخواستم ببینم برای عمل بینی چقدر باید بگذره از کاشت موهام که بتونم برم واسه جراحی بینی ؟ یعنی منظورم اینه بهترین زمان امن برای موهای کاشته شده چقدر هست که بهشون هیچ آسیبی نرسه ؟؟