جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی خواسته خیلی از دختران و زنان ایرانی است که ترکیبی از مدل بینی طبیعی و فانتزی می باشد. در این مدل ، جراح ، تناسب بین شکل و اندازه بینی را با دیگر مولفه های صورت حفظ می کند. در بینی که به فرم نیمه فانتزی می باشد ، نوک بینی نسبت به طبیعی کمی بالاتر است ، بنابراین بینی بیمار خیلی از حالت طبیعی خارج نمی شود. لازم به ذکر است که بینی نیمه فانتزی از طبیعی کوچکتر است. جراحی بینی به این نوع فرم برای برخی از افراد مناسب می باشد که در ادامه این مقاله از سایت دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی تهران به آن خواهیم پرداخت. 

 

 

بینی فانتزی کاملا مصنوعی است زیرا از حد معمول کوچکتر بوده ، بیش از حد خمیده و نوک بینی به سمت بالا می باشد. این مسئله باعث شده بینی فانتزی از حد طبیعی خارج شود. عمل بینی طبیعی دارای خصوصیاتی مانند تقارن و تناسب میان اجزای صورت ، حفظ غضروف بینی ، بافت نرم و استخوان می باشد. در عمل زیبایی بینی طبیعی می بایست بین صورت و بینی افراد هماهنگی ایجاد کرد.

نکاتی در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی

برای دستیابی به رینوپلاستی نیمه فانتزی رضایت بخش می بایست با بررسی و آنالیز ساختار و نوع بینی ، جراحی توسط یک پزشک متبحر و حاذق انجام شود. یکی از ملزومات این مدل بینی برخورداری از یک بینی با غضروف و بافت مستحکم و پوستی نازک می باشد. عمل بینی نیمه فانتزی برای اشخاصی که بینی های استخوانی دارند گزینه مناسبی می باشد. زیرا در این صورت ظرافت های جراحی در بینی با پوست نازک به خوبی مشاهده می شود. اشخاصی که دارای بینی های گوشتی با غضروف ضعیف و پوست ضخیم می باشند برای جراحی بینی نیمه فانتزی کاندید مناسبی نیستند و مناسب ترین و مطلوب ترین مدل عمل بینی برای این افراد ، مدل بینی طبیعی می باشد.

کاندیداهای مناسب عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی زیبایی یکی از روش های فردی است که باید با انگیزش و اهداف خود فرد انجام شود نه اینکه با این عمل خواسته های دیگری برآورده شود. در صورتی فرد می تواند برای جراحی بینی نیمه فانتزی کاندید مناسبی باشد که رشد صورتش کامل شده باشد ، اهداف واقع بینانه ای داشته باشد ، از نظر جسمی سالم باشد و چشم انداز مثبتی داشته باشد.

فیلم جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران دکتر یحیوی

 

 

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهند؟

  • بیمارانی که به آرتروز ، دیابت ، آلرژی شدید ، اختلالات خونی ، کلسترول بالا ، بیماری قلبی و ریوی ، فشار خون بالا مبتلا هستند نمی توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند.
  • بانوانی که باردار هستند و یا به نوزاد خود شیر می دهند( خانم هایی که در دوره شیردهی به کودک خود می باشند اگر عجله برای جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی دارند یا باید شیر خود را قبل از جراحی ذخیره کنند و یا بعد از رینوپلاستی به دلیل ورود داروی بیهوشی به شیر، از شیر خشک استفاده کنند.)
  • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند و اجازه قطع کردن داروی خود را برای ۲ تا ۳ روز ندارند.
  • افرادی که به طور مکرر سیگار و الکل استفاده می کنند و نمی توانند آن را برای دو هفته قبل و یا بعد از این پروسیجر قطع کنند.

چطور از عمل بینی نیمه فانتزی انتظارات واقع بینانه می توان داشت؟

  • برای جراحی بینی نیمه فانتزی برنامه ریزی ساده ای انجام دهید.
  • قبل از عمل کردن بینی با جراح خود مشاوره ای داشته باشید سوالات خود را در مورد این پروسیجر پرسیده ، زمان و تاریخ جراحی را مشخص کنید.
  • با تعیین انتظارات و اهداف شما از جراحی ، لذا باید در خصوص نتیجه عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی اطلاع داشته باشید.

سن مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی

در صورتی که فرد می خواهد جراحی زیبایی بینی انجام دهد. باید رشد اجزای صورت متقاضی به ویژه بینی آن متوقف شده باشد. بنابراین این رینوپلاستی باید پس از بلوغ انجام گیرد. اما در صورتی که هدف از جراحی دماغ درمانی است مانند ناهنجاری تنفسی و رفع انسداد بینی ، قبل از بلوغ هم می توان عمل بینی انجام داد.

تکنیک های عمل بینی نیمه فانتزی

به طور کلی جراح در راستای رینوپلاستی و رفع نقص های بینی می بایست یکی از روش های عمل بینی را که باز یا بسته هستند انتخاب کند. در واقع برای اینکه بدانید کدام یک از این متدها برای جراحی بینی نیمه فانتزی مناسب می باشند میزان اصلاحات مورد نیاز و وسعت ایرادات موجود است که با معاینه بینی بیمار یکی از تکنیک ها را بر می گزیند. با توجه به اینکه جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی به روش باز هیچ گونه محدودیتی ندارد اغلب به روش باز انجام می شود.

  • روش بسته

در رینوپلاستی بسته ، تمامی برش ها و شکاف ها در داخل بینی لحاظ می شود و ایرادات بینی تنها از این روش اعمال می شود. توجه داشته باشید که در بخش خارجی بینی نیازی به ایجاد برش نیست و از آنجا که تمام برش ها داخل بینی ایجاد می شود دسترسی به ساختار بینی دارای محدودیت است. ایجاد تغییرات گسترده روی بینی با تکنیک بسته با دشواری همراه بوده و در بعضی مواقع امکان پذیر نیست. در مواقعی که بینی با ایرادات مختصر و جزئی روبروست و نیازی به اعمال اصلاحات وسیع روی آن نیست ، جراحی بینی نیمه فانتزی با متد بسته گزینه مناسبی است.

  • روش باز

در عمل بینی نیمه فانتزی با متد باز ،علاوه بر ایجاد برش های داخل بینی ، برشی دیگر نیز در ناحیه کلوملا یا پوست بین حفره های بینی ایجاد می شود. ایجاد شکافی خارجی در بینی با تکنیک باز موجب می شود جراح توسط آن اقدام  به بلند کردن پوست بینی کرده و به آناتومی کلی آن تسلط داشته باشد. با توجه به اینکه دامنه دید پزشک در جراحی بینی نیمه فانتزی به روش باز با هیچ محدودیتی مواجه نیست می توان گفت این روش برای جراحی های دشوار و پیچیده مانند رینوپلاستی نیمه فانتزی ترمیمی ، بینی های گوشتی و غیره مناسب است.

 

 

 

اتفاقاتی که در حین جراحی بینی نیمه فانتزی رخ می دهد!!

این جراحی با بی حسی موضعی همراه با آرام بخش و یا بیهوشی انجام می شود که انتخاب نوع بیهوشی با توجه به میزان پیچیدگی عمل و ترجیح جراح بستگی دارد. پزشک در جلسه مشاوره گزینه مناسب را به شما خواهد گفت. بی حسی موضعی با آرام بخش در جراحی سرپایی استفاده می شود. در این تکنیک ، جراح با تزریق این دارو به بافت بینی اقدام به اعمال تغییرات می کند. بیمار با بی حسی موضعی هوشیار است اما روند جراحی را احساس نمی کند. در صورتی که اعمال تغییرات طی عمل زیبایی نیمه فانتزی با بیهوشی عمومی باشد با استنشاق یا تزریق دارو به رگ ، بیمار بیهوش می شود اما به لوله تنفسی نیاز دارد. در این صورت متقاضی کاملا به خواب فرو می رود و هوشیاری ندارد.

عمل بینی نیمه فانتزی توسط یکی از روش های بسته و یا باز انجام می شود. طی جراحی ، غضروف های زیر پوست و استخوان بسته به میزان نیازبا افزودن یا برداشت غضروف به آناتومی بینی ، شکل غضروف یا استخوان بینی توسط جراح تنظیم و تغییر می یابد. پزشک ممکن است برای تغییرات کوچک از غضروف گوش یا بینی استفاده کند اما برای تغییرات بیشتر از غضروف های پروتزی و یا دنده استفاده می کند. بعد از ایجاد اصلاحات پزشک بافت بینی و پوست روی آن را روی هم قرار داده و با ایجاد بخیه ای ظریف جراحی بینی نیمه فانتزی را به اتمام می رساند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها