جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در بین افراد جایگاه ویژه ای پیدا کرده و اکثریت افراد میل به انجام آن دارند اما برخی از متقاضیان به دلیل سن، میل خود به انجام آن را سرکوب می کنند. تغییراتی که به علت بالارفتن سن در پوست و اسلکت بینی به وجود می آید ، باعث بد فرم شدن ظاهر بینی و افتادگی بینی می شود. در سنین بالاتر نوک بینی دچار افتادگی می شود و کمی قوز بر روی بینی مشاهده می شود که این امر منجربه تمایل افراد مسن یا میانسال به جراحی می شود. از همین رو ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با جراحی بینی در افراد مسن توضیحاتی را بیان کنیم که توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

جراحی بینی در افراد مسن

تغییر فرم بینی از میزان هارمونی آن با دیگر اجزای چهره می کاهد، به همین دلیل افراد در هر سنی که باشند، تمایل دارند با رفع مشکلات بینی به زیبایی چهره کمک کنند. بسیاری از بیماران مسن که متقاضی انجام جراحی کردن بینی هستند، بیشترین نگرانی شان در ارتباط با عوارض بیهوشی است. طی این پروسه متخصص بیهوشی در اتاق عمل حضور دارد و میزان دوز داروهای بیهوشی با توجه به شرایط بیمار تزریق می شود، در نتیجه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. در اصل جراحی کردن بینی ، برای افرادی که دچار بیماری های قبلی و عروقی یا بیماری خاصی نباشند، محدودیتی را به همراه ندارد.

جراحی بینی در افراد مسن

همانطور که در مقاله جراحی بینی اشاره شد این عمل جراحی هیچ محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی که باشند و از سلامت جسمی ، روحی و روانی برخوردار باشند می توانند این پروسه را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که این عمل بر روی  خانم های پایین تر از ۱۶ سال و آقایان پایین تر از ۱۸ سال انجام نمی شوئد. از همین رو می توانیم بگویم جراحی بینی در افراد مسن یا میانسال هیچ تفاوتی با افراد جوان ندارد و از یک تکنیک برای جراحی استفاده می شود. در اصل تفاوت انجام این پروسه در میانسالی با افراد دیگر، تنها میزان دوره نقاهت است. دوره نقاهت در افراد مسن به دلیل شرایط جسمی شان کمی طولانی تر است. همچنین افراد مسن باید در رعایت نکات مراقبتی دقت بالاتری داشته باشند تا دوران بهبودی به خوبی سپری شود.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی در افراد مسن

  • هفته اول به دلیل وجود گچ بینی از خیس شدن بینی خودداری کنید.
  • هنگام عطسه با دهان باز عطسه کنید و تا حتی الامکان از عطسه کردن پرهیز کنید .
  • از خوردن غذا و مواد خوراکی که نیاز به جویدن زیاد دارند، خودداری کنید.
  • برای رفع ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید و مصرف مایعاتی چون آب کرفس و آب آناناس را افزایش دهید.
  • تا دو هفته بعد از عمل بینی ، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
  • از زدن عینک تا دوماه خودداری کنید.

رعایت نکات مراقبتی که جراح بینی ذکر کرده است، باعث می شود تا دوران نقاهت بدون بروز هیچ گونه عارضه ای سپری شود و بینی جراحی شده تحت تاثیر مراقبت های نادرست قرار نگیرد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها