جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری : جراحی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری و ایجاد بینی متناسب با چهره انجام می شود که امروزه طرفداران زیادی را بین آقایان و بانوان به خود اختصاص داده است..

ممکن است افراد سیگاری در مورد سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی بینی و اینکه  تا چه مدت بعد از عمل بینی باید سیگار کشید یا چند روز پس از عمل بینی میتوان سیگار کشید سوالاتی داشته باشند.

ما در این مقاله در مورد جراحی بینی در افراد سیگاری توضیحاتی را ذکر خواهیم کرد.

جراحی بینی در افراد سیگاری

چرا قبل و بعد از جراحی بینی نباید از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نمود ؟

بهترین جراح بینی توصیه می کند که دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از استعمال دخانیات و هر گونه مشروبات الکلی خودداری نمایید، در این مدت عروق خونی شبیه به عروق فرد غیر سیگاری شود و سیستم گردش خون به درستی فعالیت خود را انجام می دهد و در نتیجه بهبودی بافت های آسیب دیده بینی با اختلال مواجه نخواهد شد

اشخاصی که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کنند، دچار اختلالاتی در دیواره عروق خونی خواهند شد و این عارضه موجب تنگ شدن رگ های خونی می گردد.

تاثیر قلیان بر عمل بینی تنگ شدن عروق خونی است و تنگ شدن عروق موجب اختلال در گردش خون و روند بازسازی و ترمیم پوست بینی در افراد سیگاری بعد از جراحی بینی خواهد شد.

نکاتی در مورد جراحی بینی در افراد سیگاری

  1. کشیدن قلیون بعداز عمل بینی باعث ایجاد اختلال در روند بهبودی خواهد شد قابل توجه است که افرادی که قلیان می کشند میزان نیکوتین موجود در خونشان بیشتر از افرادی است که سیگار می کشند.
  2. خوردن مشروب بعد از عمل بینی یا قبل آن باعث افزایش احتمال خونریزی حین جراحی بینی و افزایش تورم بعد از جراحی بینی خواهد شد.
  3. به همین خاطر توصیه می شود قبل از انجام جراحی زیبایی بینی استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید تا جراحی بینی ایمن و با نتیجه مطلوبی را تجربه نمایید.
  4. هر چه قدر سیستم خونرسانی عملکرد بهتری داشته باشد روند ترمیم و بازسازی بینی بعد از جراحی زیبایی بینیبهتر  و نتیجه مطلوب تر خواهد بود.
  5. یکی دیگر از عوارض قلیان بعد از عمل بینی این است که مصرف داروهای بیهوشی حین جراحی بینی ، میزان کربن مونو اکسید را افزایش می دهد و هنگام بیهوشی تغییر ریتم و تپش قلب را برای فرد به همراه خواهد داشت.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها