تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت یکی از روندهای جوانسازی ، امروزه خیلی رایج است و دارای نتایج خوب و مطلوبی بوده است و نتیجه این عملکرد بسته به افراد مختلف متفاوت می باشد.

تزریق چربی در صورت

در برخی موارد چربی تزریق شده بعد از مدتی به طور کلی جذب شده است و بعد از تکرار نیز مجددا جذب می شود، این موضوع باعث نگرانی و نا امیدی بیشتر بیماران شده است که چربی تزریق شده بعد از مدتی جذب خواهد شد و تاثیر دراز مدتی ندارد.

برای رفع این نگرانی باید گفت که تزریق چربی که به نحو صحیح و علمی در مناطق صحیح انجام گیرد دارای نتایج مطلوبی حتی در دراز مدتی خواهد بود. در بسیاری از موارد احتیاج به تزریق چربی مجدد یا ترمیم تزریق چربی نخواهد بود.

کاندیدای تزریق چربی در صورت

به طور کلی در بیشتر آقایون و بانوان به مرور زمان ما پدیده تحلیل چربی در صورت را خواهیم داشت.

قابل ذکر است که برخی از افرادی که سن پایینی دارند و مراجعه می نمایند به صورت ژنتیک گونه هایی برجسته ندارند و خیلی بافت زیر جلدی چربی ندارند.

در این موارد می توان از تزریق چربی استفاده نمود که معمولا چربی قابل تزریق از ناحیه شکم یا در افرادی که خیلی لاغر هستند از ناحیه داخلی یا خارجی ران استفاده می شود.

کاربرد تزریق چربی در صورت

  • پیشانی

برخی بیماران با پیشانی مسطح مراجعه می نمایند و دوست دارند که پیشانی حالت تعدد داشته باشد. کاره محافظه کارانه که می توان برای ایجاد یک پیشانی محدب انجام داد تزریق چربی به پیشانی است.

  • ابروها و پلک بالا

بسیاری از خانم ها دارای گودی پشت چشم هستند که نمای خیلی خوبی ندارد و باعث می شود سن بیمار بالاتر از سن تقریبی اش به نظر برسد. در این مورد می توان تزریق چربی را در ناحیه زیر ابرو و پلک بالا استفاده نماییم که نوعی جوانسازی صورت محسوب خواهد شد.

  • شقیقه ها

شقیقه ها به طور معمول باید پر باشد در برخی افراد که دچار خالی شدن شقیقه ها هستند می توانیم تزریق چربی را انجام دهیم.

  • فرورفتگی های پای چشم و برجسته سازی گونه ها

کاربرد اصلی چربی که امروزه کارایی بسیاری دارد در این نواحی است که نتایج بسیار عالی را در پی دارد. امروزه درخواست برای گذاشتن پروتز گونه روز به روز کمتر شده است.

  • زاویه سازی فک

با تقویت زاویه فک انجام می شود. فرورفتگی های دو طرف چانه که در خانم های میانسال به بعد دیده می شود را می توان اصلاح نمود.

  • برجسته سازی لب ها
  • کم رنگ تر و کم عمق تر کردن خطوط خنده
  • برجسته سازی چانه

 

 

مزایای تزریق چربی در صورت

تزریق چربی به صورت آثار مثبت زیادی دارد ، که در ادامه آن را ملاحظه می کنید :

جوانسازی پوست

برگرداندن حجم از دست رفته صورت با تزریق چربی ، طراوت و شادابی را به پوست شما بازگردانیده و سبب می شود ، دوباره جوان به نظر برسید. علاوه بر بازگرداندن حجم از دست رفته ، از تزریق چربی در صورت ، می توان در ایجاد فرمی زیبا و دلخواه در آن ناحیه استفاده کرد.

ریکاوری کوتاه

پس از تزریق چربی ، اندکی تورم و التهاب در پوست ایجاد می شود ، که با گذشت مدت کوتاهی بهبود می یابد. فرایند تزریق چربی حداقل میزان تهاجم را دارد و آثار ناشی از آن ، زودتر از چیزی که تصور کنید برطرف می شوند.

ماندگاری مناسب

در تزریق چربی از چربی های بدن خودتان استفاده می شود. از این رو این چربی ها توسط بدن پس زده نمی شوند و ماندگاری مناسبی دارند. ماندگاری این روش نسبت به روندهای زیبایی دیگر چون تزریق ژل یا تزریق بوتاکس ، بیشتر می باشد.

ایمن بودن

در تزریق چربی از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و هیچ ماده ای از خارج ، وارد بدن شما نمی شود. همین امر سبب می شود که خطر احتمالی بروز واکنش های آلرژیک ، وجود نداشته باشد. بافت های چربی بدنتان به راحتی با دیگر گرافت های چربی بدن ، پیوند خورده و جزئی از آن ها می شوند.

تحریک کلاژن سازی

یکی از بهترین تغییراتی که پس از تزریق چربی در بدن اتفاق می افتد ، تحریک نواحی تزریق و بافت های اطراف آن ، برای افزایش کلاژن سازی می باشد چرا که سلول های چربی تزریقی ، سلول های بنیادی در خود دارند. هر چه میزان تولید کلاژن در پوست بیشتر شود ، باعث می شود پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده و جوان بماند.

 

 

روند تزریق چربی

برای تزریق چربی با توجه به دوز چربی تزریقی مورد نیاز ، از روش های بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی در بیمار استفاده می شود. در مواردی که ناحیه تزریق کوچک باشد ، معمولا از بی حسی و آرامبخش قبل از تزریق ، برای کاهش درد بیمار استفاده می شود. فرایند تزریق چربی در 3 مرحله انجام می شود :

استخراج چربی

در اولین مرحله به کمک دیگر روش ها همچون لیپوماتیک یا لیپوساکشن ، چربی مورد نیاز برای تزریق از چربی های انباشته شده و اضافی در نواحی دیگر بدن ، مانند شکم ، باسن یا ران برداشته می شود.

پاک سازی و خالص سازی چربی

در این مرحله باید سلول های چربی آسیب دیده ، از سلول های سالم تفکیک و جداسازی شوند. در مرحله بعد از سانتریفیوژ ، برای جداسازی مایع طلایی رنگ از سلول های چربی خالص شده استفاده می شود ، تا برای تزریق آماده شود.

تزریق چربی

در نهایت چربی خالص سازی شده به کمک سوزن های نازک ، به نواحی مورد نیاز بدن تزریق می شود. حجم چربی تزریقی و تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق ، با توجه به ناحیه و حجم چربی از دست رفته در آن ناحیه ، متفاوت می باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 آرا
Article Rating
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات