بینی گوشتی

همه چیز در مورد بینی گوشتی و نحوه جراحی آن

ویژگی بینی گوشتی از نظر ظاهری داشتن حالت گرد و پهنی در سر بینی می باشند و از نظر ساختار داشتن بافت و غضروف ضعیف و از نظر پوست ضخامت بالا و دارای غدد چرب فعال در قسمت نوک بینی می باشد.

 

بینی گوشتی

 

نوع پوست بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم می شود ، بینی های گوشتی دارای منافذ باز و بزرگ غدد چربی که بر روی پوست این نوع از بینی منافذ بزرگی مشاهده می شود که غدد چربی زیر پوست فعالی دارند.

دسته دیگر از بینی های گوشتی دارای غده چربی کم کار هستند که این نوع بینی دارای پوست ضخیم و براقی هستند که غدد چربی پوست فعالیت کمتری دارد.

قابل ذکر است که بینی های گوشتی ناهمواری های استخوان را به دلیل داشتن پوست ضخیم بینی می پوشانند.

 

 

درباره بینی گوشتی

بینی گوشـتی ، به دلیل انباشتگی آشکار گوشت در بینی انیشتین، به این دانشمند لقب داده شد. علاوه بر آلبرت انیشتین، مشاهیر بسیاری از جمله شاهزاده فیلیپ و مارک روفالو بینی گوشتی دارند. هدف اصلی از جراحی بینی گوشتی باریک کردن نیمه پایینی بینی و شکل دادن نوک آن است. جراح تا جایی که امکان دارد غضروف و استخوان های بینی را دستکاری نکرده و فقط قوز تیغه بینی را برطرف می کند.

جراحی بینی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل گردد. بنابراین اگر هدف جراحی، درمان نقایصی مانند نقص مادرزادی یا انسداد بینی یا ناهنجاری نیست، جراحی باید بعد از بلوغ انجام شود. اگرچه جراحی برای دختران بعد از ۱۶ سالگی و برای پسران پس از ۱۷ سالگی قابل انجام است اما با تکمیل رشد اجزای صورت، این روش برای افراد پس از ۱۸ سالگی معمولاً بهتر است.

جراحی بینی فانتزی مستلزم ایجاد تغییرات بسیاری در بینی می باشد ؛ از این رو افراد با بینی گوشتی بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

 

 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی جزو سخت ترین جراحی های بینی محسوب می شود و نیاز به دقت و تجربه جراح بینی دارد تا نتیجه جراحی ایده آل و موفقیت آمیز را حاصل نماید.

جراحی بینی های گوشتی در گذشته کاهنده بوده به این صورت که جراح بینی برای برطرف کردن ایراد بینی و کوچک کردن آن اقدام به تراش دادن و برداشتن بافت بینی می نمود که در نتیجه برای زمان کوتاهی بینی زیبا به نظر می رسید.

امروزه بهترین جراح بینی گوشتی عمل بینی های گوشتی را با تقویت غضروف ضعیف انجام می دهد به این صورت که به منظور تقویت غضروف نوک بینی از غضروف میانی بینی که مستحکم است، استفاده می نمود.

پیش از جراحی بینی :

 • یکی از مهم ترین اقدامات انتخاب جراح بینی ماهر است. جراحی بینی به طور گسترده ای دشوارترین عمل زیبایی است. جراح برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز باید جنبه های زیبایی و عملکرد جراحی بینی را تجربه کند. ساختار بینی آناتومی پیچیده ای دارد. کوچکترین لغزش می تواند به مشکلات تنفسی منجر شود از همین رو جراح باید درک کاملی از بافت پوست و سیستم تنفسی دماغی داشته باشد.

دانشنامه تخصصی و فلوشیب جراحی زیبایی اعتباری فراتر از پروانه پزشکی است. استانداردهای سختگیرانه ای که باید برای صدور گواهینامه تخصصی رعایت شود به بیماران می گوید پزشک از تعهد خود در زمینه مراقبت های بهداشتی ایمن و با کیفیت و همچنین بهبود و یادگیری مادام العمر استفاده می کند.

 • دو هفته قبل از جراحی، داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب را مصرف نکنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتماً قبل از جراحی به پزشک اطلاع دهید. مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را حداقل دو هفته قبل تا دو هفته پس از جراحی بینی متوقف کنید.
 • در جلسه مشاوره، انتظارات و خواسته های خود را با جراح در میان بگذارید؛ جراح آزمایشات طبی ازجمله آزمایش خون و ادرار را تجویز می کند. در صورت تبخال یا سرماخوردگی، سریعاً پزشک را در جریان بگذارید.
 • لباس جلو باز، دکمه دار یا زیپ دار به همراه داشته باشید، لباس جلو بسته که از سر پوشیده میشود، به بینی فشار وارد می کند و موجب تغییر حالت بینی می شود.
 • بعد از نیمه شب ناشتا باشید. صبح جراحی دوش بگیرید و شامپو بزنید. از آرایش، اسپری یا ژل مو و لاک استفاده نکنید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • استفاده از کمپرس سرد تا دو روز پس از عمل به بهبود تورم صورت و بینی کمک می کند. هنگام خواب، سرتان را با استفاده از بالشت و با زاویه ۴۵ درجه بالاتر از قفسه سینه قراردهید. به مدت دو هفته از خوابیدن به پهلو خودداری کنید ، زیرا فشار بالشت می تواند باعث تغییر شکل بینی یا تورم شود.
 • از خوردن چای و غذاهای تند، گرم، قهوه خودداری کنید. هنگام عطسه سعی کنید دهان را بیشتر باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود. برای تمیزکردن بینی می توانید از گوش پاک کن و یک محلول ملایم که توسط پزشک تایید شده است استفاده کنید.
 • استخر، سونا و جکوزی، غواصی، پرش از ارتفاع و آفتاب گرفتن به طور کلی تا ۶ ماه پس از جراحی ممنوع است.
 • داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن به دلیل کاهش انعقاد خون می توانند باعث خونریزی شوند.
 • بعد از دو هفته می توانید پیاده روی کنید ، اما ورزش فشرده را تا شش ماه به تعویق بیندازید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما خودداری کنید زیرا گرما باعث تورم بینی می شود.

نتیجه عمل بینی گوشتی

از مهمترین مسایل قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی می باشد، نتیجه عمل بینی گوشتی در صورتی موفق خواهد بود و دچار افتادگی و بازگشت نخواهد شد که عمل بینی بهترین جراح بینی گوشتی انجام گیرد.

افرادی با بینی های گوشـتی باید انتظارات واقع بینانه ای از عمل بینی خود داشته باشند.

نتیجه عمل بینی های گوشتی گوشتی معمولا بینی طبیعی خواهد بود و فرد به دلیل پوست ضخیمی که دارد، نباید انتظار عمل بینی گوشتی فانتزی را داشته باشد به این خاطر که بینی عروسکی نیاز به استخوان محکم و پوست نازک دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها