انواع جراحی بینی

جالب است بدانید که عمل زیبایی بینی مبتنی بر نوع بینی ( استخوانی و گوشتی ) و همچنین نظر شخص پزشک معالج شما دارای ویژگی منحصر به فرد خود می باشد. در این مقاله از سایت دکتر یحیوی بهترین جراح بینی تهران ، با ما همراه باشید تا شما را با انواع جراحی بینی قابل انجام بر روی بینیتان آشنا شوید.

 

انواع جراحی بینی

 

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی و ایجاد تناسب با دیگر اجزای صورت و در عین حال حفظ عملکرد تنفسی انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی بر روی بینی های غضروفی و استخوانی غالبا به منظور برداشتن قوز روی پل بینی انجام می شود و جزو ایده آل ترین نوع بینی برای رینوپلاستی هستند چون با داشتن خصوصیاتی که ذکر شد امکان مانور بیشتری روی غضروف بینی وجود دارد و غالبا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل می نماید.

جراحی بینی گوشتی

عمل دماغ های گوشتی جزو پیچیده ترین انواع جراحی بینی می باشد و نتیجه آن بسیار طبیعی خواهد بود و تورم این نوع بینی نسبت به بینی های استخوانی به دلیل میزان ضخامت پوستی که دارند بیشتر است و بعد از یکسال که تورم بینی فروکش کرد می توان نتیجه نهایی را مشاهده نمود.

جراحی بینی طبیعی

طی این پروسه ایرادات بینی برطرف می شود اما تغییرات چندان چشمگیری روی بینی اعمال نمی شود از همین رو مناسب افرادی است که انتظار بینی طبیعی عمل شده دارند. تفاوتی که با سایر جراحی های بینی دارد این است که پشت بینی حالت صاف دارد یا به مقدار بسیار کمی قوس دیده می شود.

جراحی بینی فانتزی

عمل دماغ به فرم عروسکی یا فانتزی یکی از انواع جراحی بینی می باشد که در آن بینی کوچک و سربالا می شود و پل بینی دارای قوس بیشتری خواهد بود. لازمه داشتن بینی فانتزی استحکام در غضروف و بافت بینی است، بینی های استخوانی به دلیل داشتن این خصوصیت کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی هستند.

افرادی که دارای ساختار مستحکمی از بینی هستند و دارای اجزای صورت کوچکی هستند نتیجه مطلوبی را از این نوع فرم کسب خواهند نمود و افراد برای کسب نتایج مطلوب باید به جراح بینی با تجربه مراجعه نمایند تا با اولویت قرار دادن سلامت عملکردی ، جراحی را انجام دهند.

جراحی بینی کج

عمل بینی کج ، نوعی جراحی زیبایی می باشد و با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهر بینی از قبیل کجی بینی انجام می شود و اختلالی در عملکرد بینی به وجود نخواهد آورد، دلیل به وجود آمدن بینی کج می تواند عوامل وراثتی باشد و از بدو تولد با فرد همراه باشد یا به دلیل تصادف و وارد شدن ضربه ایجاد شده باشد.

اقدامات قبل از انواع جراحی بینی

  • انتخاب یک پزشک باتجربه و مراجعه به به مطب او مهم ترین اقدام است. بهتر است با او مشاوره داشته باشید و انتظارات خود را از انجام جراحیتان بیان کنید.
  • از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و بروفن به مدت دو هفته قبل از جراحی خودداری کنید.
  • از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی دو هفته قبل از عمل خودداری نمایید.
  • در صورتی که بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفده می کنید، پزشک را مطلع کنید.
  • شب قبل از عمل استحمام نمایید و شام سبکی بخورید و به مدت شش تا هشت ساعت از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
  • روز انجام جراحی همراه یک یا دو همراه یک ساعت قبل از زمان تعیین شده در کلینیک حضور داشته باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها