اقدامات قبل از جراحی بینی و وسایلی که باید همراه خود داشته باشید!!

اقدامات قبل از جراحی بینی برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل ، جذاب و زیبا کمک بسیار زیادی می کند و از همین رو از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که این موارد می توانند تاثیر مستقیمی بر روی میزان رضایت زیباجویان داشته باشند ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از سایت دکتر شهریار یحیوی یکی از بهترین جراحان بینی تهران و ایران در رابطه با این خصوص صحبت کنیم ؛ نکات قبل از عمل و همینطور وسایل مورد نیاز برای انجام جراحی را به صورت کامل توضیح خواهیم داد تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی کامل نسبت به اقدامات پیش از درمان برای انجام رینوپلاستی خود آماده شوید و در روز جراحی بینی با استرس یا مشکل خاصی رو به رو نشوید. اگر تمایل دارید همه چیز مرتب و بدون مشکل پیش رود توصیه می کنیم ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی 2

 

مهم ترین مراقبت های قبل از عمل بینی

همانطور که در پروسه مراقبت های بعد از عمل بینی برای دستیابی به نتایجی مطلوب و ایده آل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی و همچنین نداشتن عوارض عمل جراحی  بسیار اهمیت دارد ، نکات پیش از عمل به همان اندازه نیز با اهمیت هستند و فرد باید آن ها را با دقت و به طور کامل انجام دهد تا پروسه جراحی به خوبی به اتمام برسد.

با اینکه این عمل جراحی در مدت زمان بسیار کمی حدود ۲ ساعت انجام می پذیرد ، اما با این حال نمی توان گفت که کل فرایند جراحی و نتیجه حاصله از آن وابسته به همین دو ساعت می باشد. بلکه آماده سازی بدن برای انجام جراحی باید از هفته ها قبل از عمل انجام پذیرد تا باعث فراهم شدن نتیجه دلخواه و بهبودی سریع تر گردد. با توجه به اینکه بیماران در جلسات مشاوره با پزشک خود باید در خصوص تمامی نکات اقدامات قبل از جراحی بینی صحبت کنند و اطلاعات کافی به دست آورند ، اما در صورت ابهام و یا داشتن اطلاعات کامل تر در این مقاله به توضیح بیشتر در این خصوص خواهیم پرداخت.

انتخاب یک جراح خوب برای انجام رینوپلاستی

یکی از مهم ترین نکات پیش از انجام عمل جراحی ، انتخاب یک دکتر بینی خوب و با تجربه است که می تواند تاثیر فوق العاده ای در نتیجه جراحی و در نهایت کسب رضایت شما داشته باشد. برای اینکه بتوانید یک پزشک خود در این خصوص پیدا کنید ابتدا باید با خصوصیات بهترین جراح بینی تهران یا سایر شهر های ایران آشنا شوید تا با در نظر گرفتن آن ها انتخابی درست داشته باشید. ما در مقاله جراح بینی به طور کامل در این خصوص توضیح داده ایم و حتی راه های یافتن بهترین پزشک قابل اعتماد را بیان کرده ایم. برای کسب اطلاعات تخصصی تر و مفید تر می توانید به مقاله موجود در سایت مراجعه فرمایید. در ادامه برخی از خصوصیات مهم را به صورت خلاصه بیان خواهیم کرد.

 • داشتن تخصص ، مهارت و تجربه کافی در این زمینه
 • برخورداری از دانش جدید و بهره بری از متد های روز دنیا
 • داشتن اخلاق حرفه ای و صبر و شکیبایی در زمان پاسخگویی به سوالات بیماران
 • برخورداری از سابقه کافی
 • داشتن کادر درمانی با اخلاق و دلسوز

توصیه می شود در زمان مشاوره با پزشک خود در خصوص تمامی سوالات ، استرس ها ، نگرانی ها ، ناراحتی ها ، ابهامات و از همه مهم تر انتظاراتتان در زمینه جراحی صحبت کنید تا پزشک را از وضعیت خود آگاه سازید.

قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی تهران

 

مقابله با ترس از بیهوشی

ترس از تیغ جراحی یا قرار گرفتن تحت بیهوشی یک امر کاملا طبیعی در میان افراد می باشد. بسیاری از کسانی که با این ترس مواجه هستند این تصور را دارند که ممکن است بعد از بیهوشی دیگر به هوش نیایند. اما باید بدانید که علم پزشکی و تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که در زمان انجام عمل جراحی پزشکان و متخصصان مجرب و متبحری وجود دارند. متخصصان بیهوشی مجربی که تیم پزشکی را تشکیل می دهند در زمان انجام عمل جراحی مراقب علائم و وضعیت هوشیاری شما هستند. از همین رو مشکلی به وجود نمی آید.

اما در صورتی که در این خصوص با مشکلی رو به رو شدید و نتوانستید ترس خود را کم کنید توصیه می کنیم حتما با پزشک خود صحبت کنید یا از روش های درمانی که روانپزشکان توصیه می کنند استفاده کنید. اگر ترستان کم نمی شود از پزشک خود کمک بخواهید.

وسایلی که برای عمل جراحی باید با خود ببرید !!

یکی از متداول ترین سوالاتی که بیماران در جلسات مشاوره از دکتر شهریار یحیوی می پرسند این است که در روز عمل چه چیزی را با خود به همراه داشته باشیم یا باید برای انجام عمل جراحی چه مدرکی با خود بیاوریم؟ در این رابطه باید بگویم شما در روز عمل تنها نیاز به یک کارت شناسایی برای پر کردن فرم عمل و کار های بیمارستان به اضافه کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ها دارید. پزشک پیش از انجام عمل جراحی زمانی را برای شما تعیین می کند تا نتایج آزمایشات انجام شده توسط شما را دریافت نماید. توصیه می شود در روز تعیین شده مدارکی که پزشک از شما درخواست می کند را ارائه دهید تا عمل جراحی شما بدون نقص و مشکل خاصی انجام شود و در آخر نتیجه ای مطلوب خلق گردد. به یاد داشته باشید این آزمایشات باید پیش از عمل جراحی تحویل پزشک داده شوند چرا که بر اساس نتایج آن ها میزان دوز تزریق ماده بیهوشی ، میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی و حتی روش حراحی انتخاب می شود.

 

 

صبح روز عمل چه کار کنیم ؟؟

بعد از طی کردن جلسه مشاوره و انجام آزمایشات حال صبح روز تعیین شده برای عمل جراحی فرا می رسد و شما باید در زمان تعیین شده به بیمارستان یا کلینیک مورد نظر مراجعه کنید. بهتر است در روز عمل آرامش خود را حفظ کنید و آمادگی کامل را برای انجام عمل جراحی داشته باشید. در این خصوص می توانید موارد زیر را که در خصوص اقدامات قبل از جراحی بینی و روز عمل می باشد را رعایت کنید.

 • لباسی بپوشید که آزاد باشد و تعویض آن برای شما مشکل نباشد. بهتر است از یک پیراهن دکمه دار استفاده کنید تا در زمان تعویض آن بعد از مرخص شدن از بیمارستان مجبور نباشید آن را از بالای سر خود عبور دهید.
 • ۸ الی ۱۰ ساعت قبل از عمل جراحی هیچ چیزی نخورید و نیاشامید. بهتر است شام روز قبل خود را سبک مصرف کنید تا در روز عمل مشکلی برایتان به وجود نیاید. دلیل این امر نیز این است که جراحی با معده خالی امن تر بوده و مشکلی برای بیمار به وجود نمی آورد. اگر جراحی شما قرار است با بی حسی موضعی انجام شود تنها می توانید آب مصرف کنید.
 • برای انجام جراحی حتما با خود یک همراه داشته باشید و بعد از آن به هیچ عنوان رانندگی نکنید.
 • در روز عمل نباید شما بر روی ناخن خود لاک داشته باشید یا کاشت ناخن انجام داده باشید. چرا که دستگاه پالس اوکسیمتر که میزان اکسیژن خون را نشان می دهد باید به انگشت شما متصل شود. در صورت وجو ناخن کاشته شده یا ناخن لاک زده به خصوص لاک های رنگ تیره ، باعث ایجاد مزاحمت در کار پالس اوکسی متر شده و اختلال ایجاد می شود.
 • فرقی ندارد شما پیش از عمل صورت خود را آرایش کنید یا خیر چرا که برای انجام عمل جراحی تمام صورت شما با بتادین شستشو و ضد عفونی خواهد شد. اما به طور کل بهتر است برای راحتی کار خودتتان نیز که شده در روز عمل جراحی آرایش نداشته باشید.

اگر در روز عمل سرماخورده باشیم باز هم می توانیم جراحی را انجام دهیم؟

چنانچه پیش از انجام عمل زیبایی بینی دچار سرماخوردگی باشید ، اکیدا به شما توصیه می شود انجام این فرایند را به بعد از درمان و بهبودی کامل موکول کنید. چرا که در زمان ابتلا به سرماخوردگی بینی و سینوس های شما درگیر می شوند ، راه تنفسی شما مسدود خواهد شد و به طور طبیعی تنفس برایتان سخت خواهد شد. انجام فرایند درمان نیز در این بازه زمانی می تواند زمینه ساز شرایط دشوار بعد از جراحی شده و فرایند بهبودی و دوران نقاهت را مختل سازد. یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است ، مراقبت از سلامتی خود و گزارش از وضعیت سلامتی خودتان به پزشک می باشد. پس اگر سرماخوردید و پیش از جراحی به طور کامل درمان پیدا نکردید حتما این عمل را به روزی دیگر موکول کنید. به یاد داشته باشید بعد از جراحی نیز باید از بدن خود مراقبت کنید تا سرما نخورید چرا که عطسه کردن بعد از عمل بینی بسیار خطرناک بوده و می تواند باعث باز شدن بخیه ها یا حتی تغییر نتیجه نهایی شود.

به طور خلاصه باید بگویم برای انجام اقدامات قبل از جراحی بینی باید کار های زیر را انجام دهید.

 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی خوب و باتجربه می باشد.
 • پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر برای مشاوره به او مراجعه کنید و تمامی انتظارات خود را از جراحی زیبایی بینی به او بگویید تا او به خوبی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراح بینی مورد نظر را در آلبومی که در مطب دارد مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شهریار یحیوی می توانید به اینستاگرام یا گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.
 • در صورتی که به دارو و مواد غذایی حساسیت دارید به اطلاع جراح بینی خود برسانید.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری هستید و دارو استفاده می کنید به جراح بینی خود بگویید.
 • آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز کرده است ، انجام دهید.
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کنید تا بتوانید نتیجه را قبل از جراحی بینی مقایسه کنید.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای گیاهی و داروهایی همچون وارفامین و آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود اجتناب کنید.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات بپرهیزید، زیرا نیکوتین موجود در قلیان و سیگار باعث تنگ شدن عروق خونی شده و در گردش خون اختلال ایجاد می کند.
 • آقایان برای جراحی بینی بهتر است ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای جراحی بینی مراجعه کنند.
 • از ۸ ساعت قبل از جراحی بینی فرد چیزی میل نکند و ناشتا برای عمل جراحی بینی مراجعه کند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها